bugün

önce farklılıkları denemeye çalışmak gerekir. heyecan yoksa o eskisi gibi kalbinizi çarptırmıyorsa bunu siz ona deneyebilirsiniz. ayrılamamanın nedeni bağlılık olabilir. ayrıca çok para harcadım gibi bir kelimeyi kullanan kişiden karşı tarafın derhal uzaklaşması gereklidir o nasıl bir kelime?
(bkz: hatayı kendinde aramak)
şerefsizliktir. Elde insan tutmaktır, Daha iyisini bulamamaktan korkmaktır, Oynamaktır. Oynak insan işidir.
cinsel muhtacliktandir.
harun.abi davranışıdır.
belki severim diye bekliyorum bazen.
allah kimseyi düşürmesin durumudur. o nasıl iş la öyle..
Ayrılma abicim ayrılma ben 1 senelik sevgilimle dün ayrıldım bende ayrılsam rahat edicem sıkıldım bunaldım bir sürü şey diyordum şimdi köpek gibi özlüyorum nereye baksam aklımda. Tabi tercih senin.
Aldatmakla son bulacak durum. O yüzden ayrılın derim.

Ne kadar güzel ve sakin konuştum değil mi?

bak şimdi aq. Benim de vardı böyle bir arkadaşım. 2 yıl olmuş ilişki başlayalı, her şeyi yapmış etmişler ilişkinin o kasıntı evresini atlatmışlar. Şimdi kız adamla rahat ama sevmiyor. Ayrıl deyince de şöyle diyor;

"Yha sarah, ben onunla çok rahatım. başka biri ile yeniden başlayamam, o ilk günlerle flört etmekle uğraşamam. hem seviyo beni işte böyle gider bu."

aq gider tabii de çocuk senin gözüne bakarken otuz erkekle gezdin tozdun fırsatını buldun mu hiç kaçırmıyosun sana mesaj atıp eli boş dönen yok onu napıcaz? yazık günah değil mi o adama? kim ister lan bunu, suya götürüyosun susuz getiriyosun çocuk da kıyamam saf sadık erkek modeli. kim sevilmediği biri ile olmak ister?

siz o götü bi indirin şimdi. şunu öğrenin; kimse sizin boş beleş varlığınıza muhtaç değil.

sevmiyorsan siktir git aq ne çalıyosun adamın zamanını?
Böyle insanlar var olduğu sürece yalnızlık en erdemli seçimdir. (bkz: neden yalnızım)
dünyanın en saçma eylemi. bizim kadar gerizekalı millet yok gerçekten.
Alışkanlıktan olabilir.
Sonu evlilik olacak olan...

tecrubeyle sabit.
(bkz: dudak tiryakisi)
yalnız kalma korkusudur bu. net. ha bir de şerefsiz insan davranışıdır bu. neden mi? çünkü sen onu sevmediğin için bir gözün dışarıda olacak, sana gelen tiplerle flörtiz hareketlere gireceksin. belki yatmayacaksın ama cilveleşeceksin. belli mi olur belki de yatacaksın. o da garibim seni sever modda sana mesajlar atacak, arayıp özlediğini söyleyecek falan. sen uyuyorum diyeceksin sonra sabaha kadar flört uygulamalarında onunla bununla sanal yiyişeceksin.

evet neymiş? şerefsizlikmiş.
birlikte olduğu kişiye bağlanmış, alışmış bir kişinin içinde bulunduğu hal.
Altarnatifi yoktur.
dönülmez yola girmektir.
Korkaklıktır. Sorumluluk almaktan ve sonuçlarından kaçmaktır.
alışkanlıktır.
"sevgiliyi sevmek ama ayrılmak"tan farkı olmayan durum. ikisi de zavallılık, ikisi de patalojik.
yılmaz erdoğan ın eski bir repliğini hatırlatır.

ben seni seviyorum da seni sevmeyi eskisi kadar sevmiyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=TAYqUCwcYz0

o kişinin alışkanlık haline dönüşmesi ya da yalnız kalma korkusudur.
ya sen onu sevmesen de başından beri o seni sevmiştir, ilgilenmiştir senin de bu hoşuna gitmiştir ama işler sarpa sarınca yol verememişsindir ya da sevmesen de o kişiyi yara bandı olarak başka birini unutmak için kullanmışsındır, miyadı dolmuş görevini yapmıştır ama şimdi de geriye onu dehlemek kalmıştır.
Muhtemelen başka çıkarları vardır,
don çıkarı, gibi.
ne biliyon sözlük, belki tek başına cikaramiyordur.
donunu...