bugün

kimseyi olduğu gibi kabul edemeyen karaktersiz sevgilinin partnerine işkence etme sürecine denk düşer.
bu vicdansız, sevgilisini zaten sevmiştir. ama yetmez. her şey onun istekleri doğrultusunda şekillenmelidir. arkadaşlarından tutun da, saç şekline, giydiği kıyafetten, konuşma tarzına kadar her şeyde bir reform çabasına girer. arada sevgi vardır ya karşısındaki sabreder bir süre, sonra mutlak suretle bağlar kopar. kişi özüne döner, bizimki yeni av arayışlarına girer.
orta yolu bulmak akla yatkın olandır.
ancak, sanal ise sahip olduğunuz sevgili, mümkündür bu durum, aksi halde imkansız...
belki de bir ilişkide yapılabilincek en büyük hatadır. eğer sevgiliyi kendi kriterlerine uyguna hale getiriyorsan sen karşındakini değil kafandaki sevgiliyi seviyorsundur. olduğu gibi kabul etmek en doğrusudur. kabul edemeyip her şeyiyle değiştirmeye çalışıyorsan zaten sevmiyorsundur. ayrılık en mantıklı hareket olur kanımca.
hanım hanımcık sevgilinin gecenin bir saati kendisini sizinle * çılgınlar gibi sanal sex muhabbetinde bulması sonucu "beni de kendine benzettin" serzenişinde bulunmasıdır.
beni sev, sev de anlama
dokun hisset, ne olur sorgulama
sakin beni yargilama
yapma, degistirmeye çalisma

ah vazgeçme, arzula, sev, oksa beni
üzme, ne olur üzme

ele geçirmeye çalisma hiç böyle beni
sen bana ben sana benzersek ne olur
nasil dayanir ki ask bu kadar ayniliga
beni neden sevdigini hatirla ne olur
o ilk günler nasil da askla sevisirdik

ask incelik ister canim, hoyrat olma
beni böyle sev, degistirme, bosver anlama
bir güç savasi degil bu, kendi haline birak
galibi yoktur ki hiç, ask bu unutma

ask bu, ask olacak
sen izin verirsen yasanacak

(bkz: beni anlama)
sevgilinin yaptığı her şeyin göze batma sürecidir. zavallı sevgili ne yapsa kendini beğendiremez. aç gözlü sevgili hep daha iyisini ister.
gunumuz turkcesindeki karsiligi, "sevgiliyi muma cevirmek" ya da "kopek etmek"tir.
muhafazakar bir erkekse kıza türban taktırmak.
imkansız gibi gözükse de çoğu bayanın yapabildiği olaydır.
(bkz: evcilleştirmek)
(bkz: sevgiliyi işlemek)
bunu yapmak isteyen, bir adet odun bulup, onu yontarak kriterlerine uygun hale getirirse daha hayırlı olur. çünkü olmaz. olmamalıdır. bir kere senin kriterlerin var da, onun yok mu? o senin kriterlerine cevap vermek zorunda da, senin öyle bir zorunluluğun yok mu? sen kimsin ki, herkes sana uyacak? en doğru yol musun? hem, çok şikayetçiysen, kriterlerine uygun olmayan biriyle ne diye sevgilisin ki?
baştan sona bir insanı kendine uygun hale getirmeye çalışan, karşısındakinin de kendisi gibi bir insan olduğunu unutmuş durumdadır ancak.
he, varsa öyle kendini kestirip biçtirerek karşısındakinin istediği insan olan, ona da diyecek tek bir sözüm var; sen git bir saksıda yaşamaya başla.
yapılabilecek en büyük yanlışlardan biridir. bir süre sonra kendi kriterlerinize uygun hale getireceğiniz birini bulamıyorsunuz çünkü karşınızda.

(bkz: aman diyim)
ABD nin TR ye yıllardır yaptığı eylemin kadın erkek ilişkilerine indirgenmiş halidir.
zordur, ama gerçekleştiğinde kriterden öte kraker tadındadır.
Deveye hendek atlatmak deyimiyle uyuşan bir durumdur...

En iyisi olduğu gibi kabuulenmek.
(bkz: yanıma yakışmıyorsun)
odun olan sevgiliyi yontmak gibi.
köleleştirip bu köleyle mutlu yaşamak. köleye fikrini sormaya gerek bile yoktur.
yontulacak kişi 20'li yaşlarında olan yetişkin biri ise zor bi eylemdir. sonuç olarak karşındaki çocuk değil. sen belki kafanda belli kriterler oluşturmuşsun, karşındaki ciddi düşündüğün insanın da öyle olmasını istiyorsun, ancak alışmadık götte don durmayabiliyo bazen. durmuyosa kasmıcaksın, oluruna bırakıcaksın. kendinin de dört dörtlük bi insan olmadığını bileceksin.

hala daha inatla bu işine devam edersen, kaybeden de sen olursun tabi. zaten senin dayatmalarından bıkmış olan karşı taraf derin bi nefes alır ilişki bittiğinde. iki taraf da üzülür ancak bi tarafın tesellisi hazırdır.
gelebiliyorsa ve bunu seviyorsa ne mutlu ona, saygısı sıfıra inmemiş demektir(!)
kişinin partnerini olduğu gibi benimseyip kabullenememesi sonucunda debelenip durduğu eylemlerin tümü.
muhattabının bir insan,bir canlı olduğunu unutmuş oyun hamurumu muamelesi yapmaya başlamıştır,ancak avucunu yalayacaktır.

(bkz: beni böyle sev seveceksen)
boş bir eylemdir çünkü kimse değişmez. belki, belli bir süre değişmiş gibi yapar ama ilk çatlakda gene su sızar ve özüne döner. o sebeple ya olduğu gibi kabul edip seveceksiniz ya da boşa kürek çekmeyeceksiniz.
he oldu ki değişti, bambaşka biri oldu;
o zaman besle büyüt danayı tanımasın anayı kısmına da hazır olun. insanoğlu, kendini bir anda nimetten saymaya meyillidir...
olayacak duaya amin demektir. baştan yaratmak gerek.