bugün

kucuk emrah'in dogdugu ulkede buyuyup hicbir sey ogrenmemis olmaktir.
kurda kuzu emanet etmek.
tamamen arkadaşınızla alakalı bir durumdur; arkadaşınız da sizin gibi şerefsizse yamuk yapar... neden mi sizin gibi şerefsiz? bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim...
tamamen kendinizle alakali bir durumdur. güvenmiyorsaniz birakmayin, güveniyorsaniz birakin. Hepsi budur.
güven meselesidir. arkadaş sağ kol gibi güvenilebilecek biriyse mümkün olabilir. yine de en doğrusu sevgiliye güvenmek ve onu kendine emanet etmektir.
tamamen insanlarla alakalı bir durumdur ve insanoğlu ciğ süt etmiştir.
(bkz: nikahına beni çağır sevgilim)
(bkz: babana bile güvenme).
arkadaşım yapma bunu üzülürsün. arkadaş sonuçta diğeri de sevgili güven ama bu biraz fazla. erkek kız ilişkilerinde yakınlaşma olmassa olmaz biliyorsun.
kesinlikle gönül rahatlığı ile yapacağım eylem. şunu anlamak lazım ki arkadaşa emanet etmediğin ama ettiğin zaman seni aldatacak sevgili ile arkadaşa emanet ettiğin zaman seni aldatacak sevgili arasında bir fark yoktur. eğer aldatma potansiyeli varsa arkadaşına gerek yok, herkes ile yapabilir. güzel bir testtir aslında. sürekli yapılmalıdır.
arkadaştan çok sevgiliye güvenin daha çok olmasıyla birlikte yapılabilecek eylemdir.
arkadaş bir yanlış yapsa dahi kız pas vermedikçe durum orda kapanır.
arkadaşın vasfına göre değişecek olan durumdur
istemedende olsa yapılması iyi bir şeydir. Nedenmi istenmez? Çünkü sonucunun belirsizliği seni korkutur. Sevgili ve arkadaşın sadakati sınanmış olur. Böylece testin sonucundada ya ilişki kesilir yada ilişkiye devam edilir. Erken olması geç olmasından iyidir. Seni sırtından vuracakları varsa zaten bir gün vuracaklardır.
saçmalıktır... insan sevdiğini ancak annesine babasına emanet edebilir. kankan bu gün tanış yarın: abi bak benim kız sana emanet.
ne bu ya? o erkek ne düşünür bilir misin? yada sevgilin ne düşünür? ateşle barut yan yana olmamıştır ki.böyle hassas konularda körü körüne güvenmek büyük hatalar yapılmasına sebep olabilir.
ha kız yada erkek yapacağı varsa her türlü bulur birbirini ama sen yine sağlam kazığa bağla ki kaçınca başını taşlara vurmayasın.
arkadaşına göre değişebilen durumdur.
bir kaç kez düşülmesi gereken durum.

sana paramı canımı emanet ederim ama kadınımı asla.
eti senin kemiği benim lafının geçerli olmadığı durumdur.
arkadaş gibi arkadaşsa sevgili test edilir.

sevgili gibi sevgiliyse arkadaş test edilir.

ikisine de güveniyosanız o sakat.
(bkz: kurda kuzu emanet etmek)
arkadasin kisiligine gore degisir tabi.
arkadaşı allaha havale etmek le biter o.
(bkz: kişi kendinden bilir işi)
(bkz: sevgiliyi mal olarak görmek)
oyuncak gibi, bozup geri verebilir.