bugün

(bkz: tribal dövme)
bir süre sonra sildirmek zorunda kalacağının, farkında olmayan dallama mıdır? evet, biraz dallamadır.
sevgi göstergesi değildir sanıldığının aksine.tamamen gösteri amaçlı yapılan düşüncesizlik ürünüdür.
zamanında benim için de böyle birşey yapılacaktı.izin vermemiştim zamanında.keşke yaptırsaymış da o da "dallama" ünvanı alsaymış...
Ayrılma durumu olmasına karşın isim yerine kalp yaptırmak daha mantıklıdır .
yaptırdığı dövmeyi sevgilisine ithaf edendir.
sevgi ifade etme biçiminden çok, sevgiliye yalakalık yapma moduna geçmiş insanları çağrıştırıyor. tabi gerçekten sevenler, istisnadır.
(bkz: sevgilisine vekaleten dövme yaptıran pezevenk) *
aşkını "nede olsa birgün bitecek" diye yaşamayan sevgilisinden ve sevgisinden emin, kendine güvenen insanların tercih ettiği bir durum sahiplenilmedir. karşılıklı olmuşsa tadından yenmeyecek durumdur. ama bunu yaşamakta, yaptırmakta t.ş.k isteyeceği için dötü yemeyenlerin "dallama" olarak nitelendirdiği durumdur.
Bunu yapacak kişilere en büyük tavsiyesevgili seçiminde aşağıdaki sıralamaları dikkate almasıdır.

Ece - Ecem - Ecemnur

Naz - Nazlı - Nazlıcan

Ali - Salih - Saliha * * *
sağ bacak kaval kemiği üzerine, sevgilinin adı değil ama onunla aranızda olan önemli bir şey, aranızdaki hitap şekillerinden birisi elbette yazılabilir. (bkz: pupule)
ayrıldıktan sonra götü tutuşarak lazer kullanan klinikleri araştıracak dallamadır.
sildirene kadar yeni bir aşka yelken açarsa sevgilisinin yüzüne nasıl bakacağı da ayrı bir sorundur.

miami ink isimli discovery programında aşağı yukarı her hafta bu dallamalardan biri gelip eski sevgilisinin ismini daha büyük ve karışık bir dövmeyle kapattırmaya çalışır.
o dallama benim kız kardeşimdir. 1 yıl önce sevgilisinin isim ve imzasını omuzuna dövme yaptırmıştır. defalarca kez uyarmama rağmen kendi bildiğini okumuştur. lazer ile dövme silme seansları tam 4 ay sürmüştür. işin enteresan tarafı pişman değildir. iyi halt yedin diye söylendiğimde bana verdiği cevap aynen söyledir;
onu yaptırdığımda sevgilimi seviyordum ve onun isim ve imzasını vücudumda taşımaktan çok gurur duyuyordum. şimdi sevmiyorum ve sildiriyorum ne var bunda? yine olsa öyle çok sevdiğim bir sevgilim, hiç gözümü kırpmadan tekrar yaptırırım.

şimdi bu ne oluyor bende anlayamadım doğrusu. dallama mı oluyor yoksa ne oluyor?
benden bahsediliyor...

aradaki bağı kuvvetlendiren eylemdir. gerçi nişanlandı diyorlar.

vesselam...