bugün

sevgilisini kendisinden soğutacak olan kızdır.
kadınlar tarafından regl olayının gizlenmesi, erkekler için her zaman merak uyandıran bir konu olmuştur.
fakat bu olayın gizlenmesi utanç veren bir durum olmasından öte, bir kirlilik ve mide bulandıran bir olay olmasındandır.
çoğu kadın, bu yüzden bu dönemde mide bulantıları yaşar.
erkeğe bu olay açıkça anlatılırsa, yalnızca sevgilisinden değil bütün kadınlardan soğuyabilir. gizlilik her zaman iyidir. anlatılmamalıdır.

edit: 'ayrıntılı' anlatılmasına karşıyım yoksa tabi ki anlatılmalıdır.
ne gerek vardır. bizleri tiksindirmenin başka yollarını bulmalıdır.
eğer erkek bilgilenmeye ihtiyaç duyuyorsa gayet mantıklıdır. tiksinmeye , iğrenmeye neden yoktur çünkü çok doğal bir durumdur. erkek bunu bilip ona göre bilinçli davranmalıdır.
it ölüsü gibi koktuğunu nasıl anlatacağı sorunsalı ile başbaşa kalan kızdır.
Sebeplerinden bir tanesininde erkegin "ne olacak ula bi tur daha biniyim" demesi olabilir.
gerek yoktur. er kişi o bilgiyi lise yıllarından beri bilmektedir zaten.
-aşkım ana vatan kan ağlıyo biliyon mu
+anlamadım sevgilim?
-kan diyorum aşkım kan, gövdeyi götürüyo
o dönemde kendisine daha iyi davranılacağı umuduyla anlatıp, ağlayarak geçiren kızdır.
-bak! her ay yumurta üretiyorum ve heray bu yumurtalar döllenmediği için bunları regl ile tekrar öldürüp dışarı atıyorum.
+Hm... her ay bir tane mi yumurta oluşup, dışarı gidiyor?
-evet! her ay bir tane oluşup, dışarı gidiyor.
+Eh aşkım, ne demişler... "Fakirin tavuğu bile tek tek yumurtlarmış."
-dalga geçme abidin! biran önce evlenelim yumurtalarım boşa gidiyor ona göre.
+haaa... iyi bağladın konuyu valla tebrik ediyorum. regl olayını tamamen anlamış bulunmaktayım.
-aferin sana.
sevilisinin çektiği acıyı anlatmasını isteyen erkeğin kız arkadaşıdır. muayen gününde sevgilisine uzak durulnası gereken insan gözüyle bakmak istemiyordur. hele ki seviyorsa aynı acıdan erkekte ister.
erkeğin bu konuda sağlam bir bilgi edinmesini sağlamış kızdır.

aslında konu pek derin değildir. regl gayet normal bir şeydir. genelinin ilk 2 günü çok sıkıntılı geçer, bazıları ancak ağrı kesici iğnelerle ayakta durabilmektedir. kanı et parçası gibi kalın şekilde akan kadınlar en çok acıyı ve rahatsızlığı çeken kadınlardır. onların ağrı kesici iğne almadan durabilmesi neredeyse mümkün değildir. fakat onlara nazaran kanı daha ince ve açık renk akan kadınlar, pedler sayesinde durumu fazla sıkıntı yaşamadan idare edebilir.
canım tatlı istiyor, karnım çok ağrıyor triplerine anlam kazandırması için olabilir.
kendi yaşadığı hastalık durumunda sevgilisi bilinçlendiren içinden geldiği gibi anlatan sevgilidir.

erkekler olarak bir bok bilmeden mal mal "hastalık nedir ne olacak yeaaa" diyerek gezmektense bilinçlenip empati yapmamızı sağlar, candır, canandır.
tadından yenilesi kızdır. korpus luteum evresinden tutunda yeniden yumurta oluşumuna, ovaryumun çatlamasına kadar olan olaylar dizisini lise biyolojisinde iyi kavramış kızdır. hatrı için sevgilisi erkeğin yanında sürekli bir adet majezik ağrı kesici ve çikolata taşıması tavsiyedir.
-mahmut bak...
-mahmut yüzün neden bembeyaz oldu
-ben kan görmeye dayanamam sevişmeyeceğim seninle git
-mahmut!
-başka kızlardada oluyormu.
- gel niyazi yanıma.
- o ne lan.
- kan bu niyazi kan.
- kan tuttu beni, ben gidiyorum.*
havasında değildir, havaya sokmak zor gibi görünse de mümkündür.
bir kadına ofsaytı anlatmak kadar zorlu bir süreç yaşamayan kızdır.
çok fazla ayrıntıya girmeden anlatması daha tercih edilesi durumdur. olay doğal evet ama iğrenç olduğunu düşündüğünüzde er kişinin de midesini bulandırmaya gerek yoktur.
ne gerek var ki ayrıntıya?
henüz sen katlanamazken, dışarıdan bir insanın sırf seni seviyor diye katlanmasını beklemek aptallık.
yapmayın şöyle şeyler ya, beni benden daha iyi bilen erkekler oluyor sonra.