bugün

az bulunan, bulunduğunda ise hemen nişanın takılacağı kızdır.
ne nişanı nişan ne çağrı atsın yarın nikahı basmayan totoştur.
100 lirayı 4e katlayıp "genç adamsın cebinde bulunsun" diye sevgilisinin cebine sokan kızdır.
ciddi bir ilişkide olması gereken normal bir durumdur.
allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin.

(bkz: oy beni beni)
Yasadigiim durumdur. Hesabi bana odettigi gunler de oldu utanmadan. O kadar aşıktim ki pezevengin cocuguna... neyse hepsi gotune girsin piçin.
Yaşadığım durumdur. Utanmadan bi de sigaramı da bitiriyodu oç. Amfizem ol inş. Kanser manser de olur.
Delikanlı kiz..
Benimdir. Zamaninda onun yerine cok hesap odedik.
yaşlı kız kurusudur, eskilerden "deermişim kikiki" esprisi yapacaktır.
övünmek gibi olmasın benim. yine de eller kadir kıymet bilmiyor annem.
öyle kız varsa kaçırmamak lazım bana denk gelenler hep cebimde para bırakmıyorlar.
harbi kadındır. tiki kızlardan değildir ve hesap öderken erkeğin ödemesi lazım durumuna girmiyordur.
Çalışıyordur.. Mesleğini şimdi burda söyletmeyin..
bu soruya muhattap olduktan sonra zaten herhalde bir daha ereksiyon söz konusu olmaz,

kendisi ile kız kıza sarılıp içten bir şekilde vedalaşıp başka bambaşka mecralara yelken açmak gerekebilir.
Eski kiz arkadasimdi. Bunu dedigi an biri tarafindan sahiplenilme hissini o kadar derin yaşamıştım ki, su an cok feci duygulandim.
Hoşuma giden kızdır. Ağzı leş gibi kokan fakir kezbanlarla ilgilenmiyorum.
Yok dan anlayan aşırı istekleri olmayan bir hırka ile onlarca kış geçirebilen hastalıkta ve kötü günde yanından ayrılmayacak kızdır.
iki tarafın da öğrenci olduğu ciddi ilişkilerde bolca rastlanabilecek olan kadındır. Ha o ilişkilere ne kadar rastlanır o konu tartışmaya açık.
benimdir. öğrencilik ya da çalışmadığı zamanlarımızda çok olan durumdu paramı yediriyorsun sen salak mısın sen gibi erkekleri sağılacak inek gibi gören kız arkadaşlar tarafından çok eleştirilir.

sonra çocuk mezun olur iş bulur sana sormaya başlar bir kuruş hesap ödetmez hiç bir tatile para verdirmez alışverişe götürür her şeyini o alır lazım olur diye hesabına paralar atar telefon faturalarını öder sen hiç bir şey demeden yapar bunları ya sonra o inek sever arkadaşlar tarafından ay kız senin sevgilim çok iyi pırlanta durumuna getirilir.

olması gereken kızdır eğer biriyle sevgiliysen kızsın diye o adam sana para yedirmek durumunda değil. eşitlik istiyorsak her şeyde eşit olunmalı.
(bkz: erkek adamsın lazım olur)