bugün

sevgilisiz yaşamakta olan ama buna rağmen hayatından memnun olan erkektir. Mutlu olmak için sevgili şart değildir ama gece sararmış yastık yerine sevgiliye sarılıp yatmanın mutluluğu da başkadır. Hepsi kendi kulvarında farklı mutluluklardır, erkeği kızı hepsi bunu yaşamak ister.
yedek subay adayıdır.
hemde mutlulukların en asilini yaşayan erkektir.
iyi arkadaşlara ve iyi bir aileye sahip olan erkektir.
sevgili ile sadece seks için birlikte olmaktansa, sevgili olmadan seks yaşamanın yollarını bilen. güvenilir, zeki, çevik atılgan erkektir.
oyalanacak başka işleri olan erkektir. ya da sevigiliye ayıracak zamanı olmayan erkek. ya da fazla seçici olan tipsiz erkek.
istediği an sevgili yapabilecek potansiyele sahip olduğundan her siktiğini sevgili olarak görmeyen erkektir. tek eşli değiliz ya hııamına.
olmaz mı olabilir ..
mutluluk sadece sevgiliden ibaret değildir diyen erkektir.
mutluluğun bir seçim olduğunu kavrayan insandır.

insan doğası gereğince bir şeyleri bir şeylere bağlamayı çok seviyor. mağaradan çıktığımızdan beridir var bu istemsiz refleks olmuş bu. nedenselliğin ayrı bir boyutuna ulaşmışız artık, ne olursa olsun bir nedeni var.

nedenselliğin üzerine çevre faktörleri de gelince, yani yıllar boyu insana empoze edilmiş gerçekler yığılınca, nedenler doğru oluyor. yani sen okulu bitirmelisin, çünkü hayata atılacaksın. toplum böyle yapıyor, demek ki bu doğru.

elimizdeki örneğe bakalım; mutlu olmak istiyorum, olamıyorum. etraftaki insanlar mutlu. onlarda bende olmayan şey sevgilileri, demek ki onlar bu yüzden mutlular. e ailem zaten diyordu yıllardır yalnızsın sevgili bul diye. demek ki bu işin doğrusu sevgili bulmakmış. demek ki ben bu yüzden mutlu olamıyormuşum.

bok olamıyorsun.

şimdi gözlerini aç ve etrafına bak; dünyada mutlu olmak için denizdeki kum taneleri kadar sebep varken, sen kumsalda bir altın saat bulmayı bekliyorsun. halbuki kum taneleri ne kadar güzeldir, oluşumları yüzyıllar sürer, içlerinde değerli taşlardan bulunur. ama yok, illa sen "altın değerlidir" denildiği için altın bir saat arıyorsun. altın da sadece bir madde, kum tanesi gibi o da bu dünya için çok önemli olmayan, üzerinde yaşayan insanlar tarafından değer verilen bir madde. kum tanesinin altından daha fazla ya da daha az değerli olmadığının fark edilmesi gerek.

başında da dediğim gibi, mutlu olmayı seçerseniz mutlu olursunuz. mutlu olmayı seçmenizi engelleyecek etkenleri görün ve mutlu olmak için aslında tek engelin kendiniz olduğunuzu fark edin.

sevgili iyidir, güzeldir, hayattan alınan tadı on kat arttırır ama onsuz da yaşanabilir, mutlu olunabilir. hayat sevgili değildir!
benim lan bu yoksa 22 yıl boyunca mutsuz gezmem lazımdı.
Sevgilisi olup numara yapan erkektir o.
hayır benim. sevgilin mi var derdin mi var. sevgiliyle çıkma nedenim sadece evlenmek için olur yok öyle 2 güne ayrılalımlar.
Sevgilinin sadece dert olduğunu ve hayatın seksten ibaret olmadığını fark eden erkektir. Vakit öldürmek için biriyle birlikte olmaktansa ömür geçireceği kişiyi beklerken de mutlu olabilir.
0-10 yaş grubu arası erkektir.