bugün

bilin ki nedeni size kızmış olmasıdır. tabii ki siz " canım, aşkım, cicim, yaban mersinim" gibi sıfatlara alışmış olduğunuzdan size isminizle hitap etmesini yadırgamanız çok doğal. küfür gibi gelir. sizde de ona ismiyle hitap etme isteği uyandırır. bu karşılıklı küfürleşmenin akabinde her şeyin tatlıya bağlanmasından sonra duyacağınız bir sevgi dolu sözcük sizi bırakın çocukluğunuzu, cenin olduğunuz o yıllara götürür.

istisna: isminizin şuayip yada murtaza olması durumunda hak talep etmeyin.
gayet normal durumdur.
hatta takdir edilesdir. aşkitom, kılım, yünüm diyeceğine zaten çağırılırken kullanılması için konulan kelimeyi kullanıyordur.
reklam kuşağının bitip normal yayın akışının başladığını haber veren gelişmedir. kimisi reklam sever ama aslolan normal yayın akışıdır. dua edin elektrikler kesilmesin.
-seni seviyorum necati
-bana babannemin adıyla hitap eder misin lütfen?
-...
şükela.
her daim bebişimli aşkitomlu konuşup samimiyetsizliğin anlamı yok.
sana söylüyorum arkadaşım!
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
"biz bu iliskiyi liseli asik gibi yasamiyoruz" mesaji verir cevreye. Sevgilim, hayatim gibi guzel sozler daha ozel anlara saklanmalidir ki eskimesin, anlamini yitirmesin.

- Sevgilim, dis macununu ortadan sikma, Sevgilim kokmus coraplarini yatagin altindan cikart.

hic hos degil.
bir önceki sevgilinizde böyleyse çok dert etmezsiniz.

yalnız yeni sevgilinizin eski sevgilisi Murat sa ..

- murat ...

+ Murat Kim Lan ??

- Pardon Aykut ..

+ Lan ben böyle talihin ...
hayatında sadece siz olduğunu gösteren hede. aynı anda birkaç kişiyi idare ediyorsa hepsine aşkım diye hitap etmesi daha kolay olur. ama isimle hitaplarda karıştırabilir. o yüzden daha güvenli böylesi.
Daha çok size kızdığı zaman karşılaşılan durumdur.Çeşitli tonlamalar ve bakışlarla renklendirilir.Kükrememesi tercih edilir.
nihayetinde isminizi doğru dürüst öğrenmiş olduğunu gösteren olaydır.
isminizin daha önce hiç bu kadar güzel söylenmemiş olduğuna tanıklık etmektir.
ardından gelecek cümlenin ön hazırlığıdır ve sevgilinin sesindeki edadan hissedilir neyin geleceği...
Aradaki soğukluğun ifadesidir. Kavga başlangıcı ve ayrılığın habercisidir. Heyecanın bittiği andır.
bir tartışma olacağına işarettir.
iyi değildir. canı sana ya da başka bi şeye sıkılmıştır. her halükarda acısını senden çıkaracaktır, eyvahtır.
(bkz: sevgilinin adını unutmak)
(bkz: sevgilinin adını unutup aşkım diye seslenmek)
canı sıkılıyordur. kavga istiyordur. üstüne gidin, iletişiminiz gelişsin. *
muhtemelen gergin anlarda ortaya çıkan bir durumdur.
herkesin diline pelesenk olan canımlı cicimli sözcüklerin anlamsızlaştığını düşünen kişinin tercihidir. ayrıca tüm insanlar bencildir ve bencil birinin en çok hoşua giden kendi adını duymaktır. *
bu ılışkinin zamanına göre değişir. eğer ilişki ilk başlardaysa dağaldır ama tam tersıyse karşı tarafta bır seyler yerine oturmamış demektir.
aslında önemli olan sevgilinin ön adla hitap etmesi değil de edişindeki ses tonudur. o ses tonundan yaklaşan tartışmayı ya da ayrılığı yakalayabilirsiniz..
yeni tanıştığınız birilerinin yanında, ya da işyerinde olmanızdan kaynaklanan durumdur.
en nefret ettiğim şeydir. ağzını kırarım o adamın oracıkta. insan ol insan. ben sana geleceğim diyorum, umudum diyorum, ömrüm diyorum sen bana gülşah diyeceksin öyle mi? ıslatılmış odunla beynini dağıtırım senin.
AYIPTIR, SEVGiLi DEDiĞiN GÖBEK ADIYLA HiTABETMELiDiR SEVDiĞiNE.