bugün

Kesinlikle önemli olandır. Etrafta konuşmadık kız bırakmayan bir oğlansa birde kurcaladıkça kıskançlık krizleri geçirmeniz muhtemeldir.
Önemli olandır. Hic beni ilgilendirmez falan diyemeyeceğim geçmişi gerçekten önemlidir. Gelecek düşündüğüm birinin geçmişini bilemezsem ben onun nasil biri olduğu hakkında nasil fikir edinebilirim? Huylu huyundan vazgecmez çünkü.
Deliler gibi önemsenendir. Kimler öptüüü, kimler dokunduuu? Patlasan da çatlasan da olanı değiştiremeyeceğin için sorma, deşme, kabul et ama can sıkar bu da bir gerçek.
O yüzden sevdiceğinizin geleceği olmaya bakmak lazım. Aranıza niye bitmişin kalıntıları girsin, di mi?
(bkz: tabi lan manyak mısın)
Herkesin geçmişi önemlidir. bunu sadece cinsel anlamda sınırlamamak lazım. Örneğin eski sevgilisini aldatmış birisi ile ciddi adımlar atacak kadar kimde cesaret vardır? veya geçmişinde pis işler yapmış bir insanla ne kadar mutlu olunabilir? Kız, erkek farketmez.
onemlidir. hicbir kadin pasif ve gay bir erkekle evlenmek istemez.
a'dan z'ye bilinmesi gerekendir. ve bu gereklilikle de anlatılması gerekendir.

ileride kötü sürprizler ile karşılaşılırsa pek hayra alamet olmayacaktır.
Sevgili olma niyetiyle yaklaştığım kızın daha evvel Erasmus ile yurtdışına gittiğini öğrenince vazgeçmişliğim var...
O sevgilinin de yer alacağı durum olay ve zaman bütünüdür.. o yüzden insan gibi oturun yerinizde.
Aldatma varsa herhangi bir nedenle, bırakın gitsin. O karşısındakine değer vermeyen ya da değer vermeyi bilmeyen biridir.
Geçmişim çöplüğümdür ve geçmişi ancak köpekler eşeler hı! Diye bir tepki almanız muhtemel.
Önemli olmaması gerektiğini düşünüyorum lakin can sıkar ne kadar uğraşsamda kafaya takmadan edemiyorum yahu!
Benim için çok önemlidir. Kaç ilişkisi olduğu, neler yaşadığı, nasıl ayrıldığı, cinsel ilişki yaşayıp yaşamadığı...
Ilişkilerinde aldatan bir erkek, sizde farklı mı olacak mesela?

Bunlar kişi hakkında ve sizin ilişkiniz hakkında önemli detaylar içerir. Bunu irdelemeyen insan da ne bileyim bir ilginç...
Kesinlikle önemlidir diyenler dahil, hanginizin geçmişi çöp gibi değil ki. Herkes olmuş temiz pak. Yeni moda bu. Siz de modaya uyum gençler. Ya da kendiniz olun, dürüst olup kendiniz gibi dürüst birini bulun. Selametle.
Sanki sadece erkekler için önemliymiş gibi anlaşılan başlık.
Bilmek istenenler öğrenilir ve kendi ilişkinize odaklanmanız daha iyidir.
Geçmiş gitmiş şeyleri çok önemsememek lazım gelir.
geçmişinde çok absürd olaylar Barındırmıyorsa şayet beni enterese etmez. benimle birlikteyken sergilemiş olduğu tutum benim için önemlidir.
Maalesef ki ne kadar onemsiz de desek onemlidir. Hele ki gecmiste yasadiklarini bir bir anlattiysa aklinizdan cikmaz. Sadece sevgili olarak dusunmeyin. O insani cocuklarinizin annesi olarak da dusunun mesela. Ben kaldirabilirim diyorsaniz devam edin. Hani seviyorsun ama bu dusunceler aklindan gitmiyor her seyi imkansizlastiriyor. Kotu bir durum. Allah kimsenin basina vermesin.
Duygusal geçmişi dışında her unsur önemlidir.
Duygusal anlamda, neler yaşadığı, nasıl yaşadığı, kimle yaşadığı salt kendisini ilgilendirir.
Önemli olan, " biz" olduktan sonraki duygusal hareketleridir.
Bi abim vardi zamaninda bana " gelecek düsünüyorsan geçmisi unut " demişti, çok doğru demiş. Tabiki yapilan hatanın bir dozajı, sınırı olmalı. Çünkü akla geldikçe can yakar bu hatalar, hırs yaparsın.
elbette önemlidir ama, sende okadar bok yedikten sonra geçmişe bakıyorsan garip açıkcası.
beni hiç ilgilendirmez kendi geçmişimi de sorgulatmam.
Ni s.keyim bide onunla uğraşıyoruz.
sorgulama derinliğine göre paronoyaklaşma seviyenizin de yükseleceği sorgulamadır. Gereksizdir. Sizden sonrası için hayatınıza giren bir insanın sizden öncesini sorgulamak ne haddinize ne de medeniyete sığar.

not: gavat değilim.
UCLA mezunu, (bkz: Netflix)'de orjinal yapımlarda sorumluydu. geçen ay (bkz: youtube red)'e geçti.
Geleceğinizde bir yer vermeyi düşünmüyorsanız tamamen gereksizdir. Hepimiz deneyimlerimizden ibaretiz. Birbirimizi tanımak istiyorsak, bilmeye muhtacız.
bence bir yere kadar önemi yoktur ama sonrası? acı,düşünce,hüzün,izdirap seviyorum ama yediremiyorum sindiremiyorum be gün geçtikçe daha çok işliyor içime ne yaşama sevinci ne huzur bıraktı ne yapıcam şaşırdım iyice devam etsem hüzün etmesem ayrı bir hüzün.