bugün

sevgiliyle sozluk yuzunden ilgilenemeyen bunyenin dusuncesidir. gormemis misali sozluge saldiran yazarin gecesi gunduzu sozluk olur, annesinin odaya getirdigi yogurt corbasini gorunce hemen yogurt corbasi basligina gider. kiz arkadasin telefonlarina dahi cevap vermez, girdigi butun sitelerden, oynadigi butun oyunlardan vazgecer, sozlugun karsisinda cakilip kalir. olay, kiz arkadasin "sozluk mu simdi hepsinin sebebi? birakiyorum ben ya!" seklindeki ayariyla fark edilir.

olayi abartan bunyeler icin sevgiliden ayrilma sebebidir sozluk, candir kandir.
(bkz: uludag sozluk benim sevgilim)
sevgiliye habire sözlük anlatılır, akabinde sevgili skeyim sözlüğü diyip çeker gider. seslenirsin arkadan...

"beni sevgiliden ayrildiktan sonraki bir dakika başlığına acılı entry girmek zorunda bırakma!" diye...

sözlüğün mü suç? benim mi? hangimiz ibneyiz ha? sen misin sözlük?
ayrılmak için bahane arayan sevgilinin suçu sözlüğe atmasıdır. *
bana yazmıyorsun hep sozlukte takılıyorsun dıyen sevgilidir.
''sevgili ne ki annemle ayrılma noktasına geldik''
mağdur yazar.
(bkz: sozlukten sevgiliye ayar vermek) *
sevgiliye mesaj yazılacağına, sözlüğe entry girmekle meşgul olunursa gerçekleşecek hede.
yeni yazar olmuş bir birey heyencanla;
-hayatım sözlükte şunu yazdım nasıl ama?
+iyii
2. gün
-hayatım o kadar çok eksi yiyorum ki nerde hata yapıyorum acaba?
+bilmiyorum serdarrr
3. gün
-bi tanem bak senin için sözlüğe ne girdim?
+hı hııı güzel
18. gün
-hayatım yazar olma konusunda iyice geliştim demi?
+başlıcam yazarlığınada sanada artık hayatında yokum serdar git sözlüğünle nişanlan bu ne yaa
-tamam olur
+?
(bkz: sözlük mü ben mi)
-sende sözlük rahatlığını aradım ama bulamadım. ben sözlüğe geri dönüyorum nalan... ayrılalım...
-ama şevki?
-aması yok nalan bitti bu ilişki beni sözlükle başbaşa bırak...
sözlükten ayrılma sebebi olarak sevgili, hatta eski sevgili diye de ters mantık kurulabilecek başlıktır.

(bkz: sevgili sözlük)
sözlükten sevgili bulma sonucunda gerçekleşebilir...
sevgiliye nickini söylemek gibi bir süper zekalık yaptıktan sonra bakacagını tahmin etmeyerek sözlükteki bayan yazarların nick altlarına mis mis entryler düzmek özel mesajlar atmaktır. bir de üstüne şifreni verdiysen yeme de yanına yattır.
eski sevgiliyi özlemek başlığı kişiyi beklemektedir.
- sevgilim. bi konu hakkında konuşmak istiyorum.
+ evet aşkım?
- hayatımda başka birisi var..
+ ne?! kim bu lan! söyle çabuk!!
- şey... şey...
+ sözlük değil mi. boyunuz posunuz devrilsin emi.
* çaaaat.
- ühühühü....