her türlü şeyin kavuşmasını isteyen insan hiç bir şeye kavuşamamış insandır yadaa kavuşupta " mutlu oldum lann sonunda..kavuştum işte istediğim şeye!! " derken kavuşması zehir zıkkım olmuş insandır..o insanda her zaman kavuşamayan şeyleri kavuşturma çabası vardır adeta kendini kavuşturma işine adamıştır..böyle insanlar ayrıca merhamet sahibidirler evlerinde kedi beslerler(kavuşmak istediği şeyin yerine kediyi koyarlar binevi..)ve ayrıca evleri naftalin kokar..
sevenlerin kavuşmasını dileyen insan; çileden kıçacak insandır. çünkü sevenlerin kavuşması zor bir durumdur.
mesela;
mutlaka sevenler arasında kötü kadın yada erkek mevcuttur. bu durum atlatılsa bile bizleri yanlış anlamalar bekler, buda çözüldükten sonra karşımıza
kadın sevdiceğinin arkasından bakıp, ondan aksi yöne başını çevirdiğinde erkeğimiz sevdiceğine bakar; bakar ki sevdiceği ona bakmamakta uzaklara dalıp gitmikte hemen bozulur kafasını çevirir. kadın sevdiceğimiz bir umutla döner yürüyüp giden erkeğe doğru ilerler ama oda nesidir erkek uzaklaşmaktadır; kadın sevdiceğimiz artık bu iş bitmiştir der ve çeker gider. tam köşeyi döndüğünde erkek sevdiceğimiz arkasını döner ve sevdiceğinin ismini söyler birde ne görsün sevdiğinden eser yoktur. boynu bükük uzaklaşır. tabi biz burada sevenlerin kavuşmasını isteyen insan olarak devreye girer bir güzel sayarız ama olsundur kavuşacaklardır. eminizdir.
neyse yıllar geçer çeşitli aladarvereyle ya mutlu olurlar yada dönüşü olmayan yolda birlikte son bulurlar.

yoruldum yeminle gereksiz gurur yapıp kimseyi germeyin lan. sevenlerin kavuşmasını isteyen bir dost *

(bkz: Jeux D enfants)
kendisi mutlu olamamış, başkasının mutlu olmasıyla mutlu olacak, bencillikten arınmış insandır.
kendisi sevdiğine kavuşamamış, artık diğer sevenlerin kavuşmasını dileyen insandır. *
sevdigiyle kavusamadigi icin umudunu yitirmis, baskalarinin kendi durumuna dusmesini istemeyen iyi niyetli insan.
kıskançlık duygusundan arınmış olduğu düşünülen; yine de dileğinde ne kadar samimi olduğu, sevenler kavuştuğunda anlaşılacak insandır.