bugün

ilk önce chat bölümünde ismini söylersin x ordamısın ? diye cevap gelirse sana bişey söyleyeğim dersin ve sevdiğini itiraf edersin karşındaki kişiye. Bu durumda üç yol çıkacaktır karşına.

1. seni engelleyecektir ( ki insana çok ağır gelir)

2. Duymamış gibi yapıp reddecektir

3. Olumlu cevap verecektir. ( işte o zamanki mutluluk anlatılmaz)

genellikle 1. Veya 2. Şık tercih edilir itiraf edilen kişi tarafından.
4.şık hatta bence bunu 1. şık yapmalısın seni arkadaş gibi gördüğünü böyle düşünmediğini söyler erkekte ertesi gün sarhoştum der olay kapanır.
kaçamak bi yoldur ama kiza rezil olmakdansa daha iyidir ama mutlaka 1-0 yenik başladiniz anlamina gelir ben öyle yapdim şansim tutdu kabul etdi ama bu çogu zaman böyle olmaz.
çocuk işidir çocuk ve zaten kızlarında pek sevmediği bir tip teklif şeklidir .
Kendine güvenmeyen adamın başvuracağı ve genelde hüsranla sonuçlanacak olan olaydır.
saçma sapan bir eylemdir.
oğlum acil durumlar için öbüşme eylemini devreye sokamazsın ki.

-fikriye seni seviyorum
+ama bilemedim ki imam çok kararsızım
-işte öpebilsem şu an belki kararında bi değişme olabilir ama?
+ şimdi düşünüyon demi bunu aferim imam!!!
hayır yada diyelim ki yanıt olumlu amk;

-fikriye seni seviyorum
+hassiktir bee ciddi misin?
- valla fikriye seviyorum seni
+bende seni seviyorum salak *
- ağzını bozma fikriye!!! :/

ee tamam oldu şimdi ne yapcan? olum laptopu mu ısırıcan öpücen sarıp sarmalıycan. yoksa eşşek gibi üstünü başını giyip hatuna doğru mu depar atıcan.
en iyisi adam gibi telefonlamesaj atmak, hem eski taktiktir hep tutar.

slm fkrye seni svyrm! *
Mektup yazma anlayışının postmodern halidir. Cesareti olmayan veya ciddiyeti olmayan insanların başvuracağı yoldur.
zordur ama yüzüne söylemek kadar değildir. ama yine de dünyalar farklıysa istersen uzaya çık bir yıldız tozu getirip üzerine serp yine kabul etmez. * (bkz: kendimden biliyorum)
Ortaya şu şekilde komik chatleşmeler çıkabilir:
e:erkek
k:kız

e:nasılsın qanqa?
k:iyidir kardeş sen?
e:iyidir ya. sataşan çocuk varsa söyle biliyosun ha abin ha ben
k:sağol aga ben hallediyom ayıq.
e:aslan be aslan. kız bak ne diyecem?
k:buyur mal? (yavşakça gülücük işareti)
e:biz daha da yakın takılalım. daha mutlu oluruz.
k:ne gibi
e:benimle çıkan mı?
k:olur aşkım (x ve ardından büyük d gelen ergen gülüşü).

bizzat capsini gördüm doğru mu bilmem.
reddedilme durumunda sadece kıza değil bütün facebook arkadaşlarına rezil olacağın çok büyük risk içeren davranıştır. bunu yapacağına rus ruleti oyna daha iyi.
Gerçekten sevdiğine itiraf edilemeyecek olan eylem.
arkadaşım gerçekten seviyorsan facebook bunun için yetersiz bir iletişim aracı .
'ama ben seni arkadaş olarak görüyorum' cevabını vermenin tam yeridir. O cevabı alan kişi hemen arkadaşlıktan çıkarıp tekrar teklifini sunmalıdır.
mesajın sonuna youtubedan ahirim sensin veya ölürüm hasretinle gibi aşk parçaları paylaşılırsa belki kızı etkileyebilir. Tabi kız bu türkülerden anlamıyorsa üstüne dalga bile geçer.
En çok utangaçların yüz yüze gelemeyenlerin tercih ettiği bir yöntemdir.
genelde uzun süre tanışmadan yapılan teklifler 1 ve 2 engeline takılır.