bugün

(bkz: sevdanız koltuk oyumuz hayır)
götümüzde patlayan evetler. (bakınız referandum sonrası)
(bkz: hanım koş sözlükte miting var)
sandıkta evetiniz elinizde patlayınca ne diyeceksiniz acaba. secdaları milletmiş. yemece bunlar yemece. sizin milletten kastınız filistinlilerse bişey demem, ama yok bu ülkede yaşıyorsanız sizin milleti taktığınız falan yok. sabredin az kaldı. millet size takacak.
spor salonu açılışlarında boy gösteren bir başkanın, genel başkanlığını yaptığı bir parti için gayet güzel bir slogan. bu laf üzerine babamın tepkisi ülkede fabrika açılıyorda o mu gitmiyor açmaya oluyor ve beni benden alıyor. *
acaba bir adet olsun referandumda neye evet yahut hayır diyeceğimizi bize bildirecek, rehberlik edecek bir çalışma varmı. medya yoluyla olsun, parti binamıza gelinde anlatalım diyin ya da ne bileyim bi kağıt parçasına yaz be kardeşim. gittinde söylemediler mi diyenlere cevabı aynen aktarıyorum arkadaşlar;

"sevdamız millet oyumuz evet"

küçükken bir hocamın bana dediği bir şey hala kulaklarımda çınlar, "politikacılara güvenme, zaten doğruyu söyleyen bir adam hiçbir zaman seni yanına çekmek için uğraşta bulunmaz."

sevdası millet olanlar, oyunuz evetdir hayırdır bilemem ancak-hakaret edeceğim belki işe yarar- angutluk etmeyin ve neye evet veya hayır dediğinizi bilin. neymiş efendim yeni mattomuz;

"sevdamız millet, oku ulan bi neye hayır neye evet"
doğrusu derdimiz evettir gerisi teferruattır olması gerekir. ama bunu söyleyecek taşak yoktur hiç birinde.
sulukule dolaylarındaki bir duvar afişinde "millet" derkenki m harfinin beyaza boyanması ile anlam kazanmış olan referandum sloganı. son hali ile "sevdamız illet kararımız evet" yazıyor afişte... buralarda gençler çok mu anarşist anlamadım ki arkadaş. pek de yaratıcı geldiler gözüme bu halleriyle. hem de finansmanı akp'den, hayır propagandası yapmış oluyor çocuklar böylece.
(bkz: slogan)