bugün

hiç bir annenin demeyeceği aksine yangına körükle gideceği, yine akıllara kazınan bir ezgi' nin günlüğü satırıdır.
sonunda bir de aldırma der... ve neden sonra hemen yanına çağırır.
genelde şöyler derler: (bkz: sıkı giyinmiyosun ondan oluyo bunlar hep)
feridun düzağaç'ın bir şarkısında geçen sözdür.

sevdadandır dedi annem aldırma
aldırma gel yanıma
en kolay tahlildir...sevdaya yormak. en çözümsüz bir o kadar da karmaşık.
işinden çıkılamayan başka bir deyişle tanı bulunamayan dertlerin izahatıdır sevda...anneler biraz da içlerinden öyle olmasını istedikleri için/romantiklik sosuna bulanmış olmasını diledikleri için olayları öyle betimlerler. sonra da yanlarına çağırırlar. ayrıca top oynarken de akşam oldu diye çağırılıyor insanoğlu anneleri tarafından...
öğrenci sınıfta kalır ve olaylar gelişir;

+ ya hacı; "sevdadandır" dedi annem ve sonra ekledi "aldırma.. gel yanıma.."
- baban ne dedi bu işe peki?
+ "bırak eşş*ğlusunu ne hali varsa görsün i* oğlu i*, o dersler düzelecek s*çarım onun sevdasına!" dedi kesti attı.
- yapma yaaa, vay anasını..
+ sorma, sorma..
şöyle devam eder;

"öpünce geçmez yavrucum..."*
"-anne aşık oldum ben
+ağlayacaksın yavrum"

aşık olduğumda bana söylediği ilk şey buydu.ağladım ben hemde çok, bildim ki gözyaşları sevda için döküldüğünde kezzap gibi kalbi delip geçiyormuş.annem bunu ben daha ilk aşık olduğum gün anlamıştı ama ben küçüktüm bilemedim. ve aşk bittiğinde, biz annemle beraber ağlıyorduk. biliyordum ki benim gözyaşlarım sadece kendi kalbimi değil anneminkinide delip geçiyordu. ve o zaman anladım ki sadece annesi olmalıymış insanın şu hayatta, gerisi kocaman bir yalanmış...
feridun düzağaç'ın dinlenilen ilk şarkısında geçen cümledir.
sevdadandır dedi annem aldırma
aldırma gel yanıma

ezginin günlüğü'nün bir şarkısıdır. feridun düzağaç'ın da seslendirdiği bir şarkıdır. bunun dışında düzağaç, ezginin günlüğü'nün 25. yılı için hazırlanan "çeyrek" albümünde de "mutlu olmak varken" adlı parçasını da seslendirmiştir grubun.
ne güzel bir şarkıdır, çok da güzel özetlemektedir durumu, sevdadandır..
(bkz: göt baş açık gezersen)
aşk tuttu elimden beni...

*demez anneler öyle şey.
hastası olduğum feridun düzağaç şarkısıdır. feridun gibi bir sanatçı gelmemiş ve gelmeyecektir.
yağmur yağsa.. uykum kaçsa..
http://www.youtube.com/watch?v=wgC1iNimps8
6 yaşındaki kız yeğenimin, sayemde dinleye dinleye öğrendiği şarkının içinde geçen söz. gerçi o en çok "badi parmağıma" bölümünü seviyor, ben her sözünü.
aldırma.
aldırma gel yanıma şeklinde devam eden dizeler.

ilk gençlik yıllarımın şarkısı.
kız annesinin demeyeceği şeydir.*
düşler sokağının en can alıcı mısrası.

sevdadandır dedi annem aldırma, aldırma gel yanıma.
Benim annem olmayan annedir.

Anam der:
- siktir et zaten hayır gelmezdi. Ben anlamıştım.

-Ama çok seviyorum anne.

-O zaman gidip isteyelim. iyi kız aslında.
"Sevdiğim başka sevenim başka."
(bkz: hep o bilgisayarın yüzünden) dedi annem. Kalk başından.
düşler sokağı şarkısında geçen, annelerin dinlememesi gereken mısradır.

evdeki cennet papağanı ne zaman elime konsa;
sevdadandır oğluşum aldırma gel yanıma, diyip diyip gülüyo. tamam 1 kez dedin güldüm ikincide de güldüm de bi ay oldu.
... aldırma, gel yanıma.
güzel şarkıdır.