bugün

(bkz: amerikan emperyalizmi)
(bkz: modern sömürgecilik)
(bkz: türkçenin elden gitmesi)

Point ne la!

içki içme, zina yapma, küfür etme, beş vakit namazını kıl, durumunuz varsa zekat vb. Yardımlarda bulunun, orucunuzu tutun, imkanınız varsa hacca gidin ve en önemlisi de hergünü, yarın ölecekmiş gibi yaşayın.
(bkz: sevappointhack exe)
akapeli olmayanlara sövün.
kertenkele öldürmek. yalnız bir vuruşta öldürünce 100 sevap point kazanırken; daha sonraki vuruşlarda sevap point miktarı yarıya inmektedir.

(bkz: kesin bilgi yayalım)
iyi insan olun. baska da bir sey yok.
Niyetiniz saglam olsun yeter.
çanakkale'de yaralı ingiliz askerini kendi üç kuruşluk hayatını düşünmeden o askerin kendi cephesine taşımak -böyle bir sahneyi aynen içeren film yapsa amerikalı bir yönetmen, tüm film ödüllerini kapar; ama öyle bir tarihleri yok işte- ve yüzbinlerce yıllık insanlık savaş tarihi bu eylemle anlamsız kılmak, parçalanmış kolunu tek hamlede kestirtip kendisinden sonra gelen insanlar, kendi torunlarının hürriyeti için cephede can vermek, köpekler için sokakların kaldırımlarını su kaplarıyla doldurmak, ekmek kırıntısı yere düştüğünde onu ağzına atmak, yere düşen ekmeği üç kere öpüp alna koymak; karıncaya, kuşa, böceğe saygılı olmak, yalan söylemekten korkmak, insana değer vermek, insanları aldatmaktan korkmak; kolu kanadı parçalanan kedileri eve alıp, iyileştirmek... aslında bunları yapan adını müslüman diye nitelendirdiğimiz bazı insanlar çok mitolojik duruyor. insanlık tarihinde görülmemiş öyle vicdani hareketleri var ki müslüman olmayan birini(ateist, hristiyan, yahudi, budist v.s. ) göz yaşlarına boğabiliyor. mitolojik dedim, çünkü öyle asiller ki zeus onları görse, utanırdı ve onlardan olurdu; asillikleri hatalı olarak gördüğümüz yanlarını kapatıyor. tabi tüm müslümanları kastetmiyorum, bazılarını. çünkü sadece bazıları böyle.
allah diye bir varlığa ve cehennem diye bir yere inanıp, bedeninin ta ki cehenneme kimse giremeyene dek büyütülmesini istemek point mantığını aşıyor. ben gerçek müslümanların point mantığıyla hareket ettiğine inanmıyorum hiç.
Ezan okunurken çalan müziği kapamaktır, kapamayanlara bağırıp kapatmasını sağlamaktır ki bu 100 sevap point getirir.
(bkz: sevap point)
(bkz: günah point)
(bkz: diyarbakıra kitap gönderiyoruz kampanyası)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar