bugün

sinsice ve cakalca sessiz bir sekilde osurmayi umarken, patanoksal bir efektle osurma durumudur. hos degildir, sasirtir.

-abi film izleyelim mi ?
+olur abi, the man from earth izleyelim..
-(patanok)
+simdi ne luzumu var ki ?
yüz kızartır. ortam kalabalıksa başkasının üzerine atılır ve makara yaparak unutturulur.
bütün ailenin toplandığı, ama kimsenin konuşmadığı sessiz bir anda vuku bulursa, yüz kızartıcı bir harekettir. nerden mi biliyorum? bir arkadaşımın arkadaşının başına gelmiş.
(bkz: sıçsan daha iyiydi)
an itibarıyle çok fena rezil olunulur.
arkadaş ortamında vazgeçilmez yaşanması gerekilen makara olaydır.
"allahu ekber huuuu! Neler oluyor öyle" dedirten durum. ibret ve tedbir alınması gerekir.
amorti bile çıkmayacağı düşünülen bir çeyrek bilete, büyük ikramiyenin vurması etkisi yaratır.
eğer ki çok kalabalık ta ise yüzünün domatese dönüş anıdır.
götüyle telepati kurmaya çalışanların üstlenmesi gereken riskli durum.
ev arkadaşlarım yeni yatmıştı çok fena gazım vardı dedim götümü kaldırayımda rahat rahat sessizden çıksın diye şöyle yana doğru eğildim götümün üzerinde ama nasıl bi ses arkadaşın odasının kapısı titremiş kendisi söylediğine göre uyandılar falan sövdüler geri yattılar. bu da böyle bi anımdır gençler.
(bkz: gemi düdüğü gibi osuran ev arkadaşı/#13908759)
(bkz: içindeki çocuğa sarıl)
yüksek sesle öhöööööm diyerek o sesi absorve etmekten geçer..
(bkz: sesli osuruk güldürür sessiz osuruk öldürür)
hiç unutmam. ilkokulda türkçe dersindeyiz. sınıf pür dikkat öğretmenin tahtaya yazdıklarını deftere geçiriyor. tabi ki bende geçiriyorum. ancak aklım tamamen bağırsaklarımdaki hareketlenmelere yönelmiş durumda akşamdan yediğim kurunun etkisi sanırım. artık dayanamıyordum. dışarı çıkmak için izin de alamazdım. çok sık izin isteyen bir sınıf olduğumuzdan öğretmen yasaklamıştı. bu izin alanların başlarında da ben geliyordum yani izin alma şansım sıfırdı. tek çare fısss diye salıvermekti. bakın ne kadar masumca düşünmüşüm. ''fısss'' diye. tamamen zararsız ve etkisiz olacağı düşüncesindeyim. çocuk aklı işte fesatlık , kötülük düşünemiyor ki o yaştaki çocuk. her neyse konuya dönelim. artık zamanı geldiğinden saldım kendimi. çıkan ses hiç abartısız aynen şöyleydi;

+ (pırt)*
+ duydular mı lan acaba ? *
+ duymamışlardır herhalde.
devam ediyorum.
+ (pırt)*(pırt) *
+ (patır pooooorrrrrttttt patır) * *
çıkan sese mi yanarsın, oluşan kokuya mı ?
öğretmenin ''niye izin istemedin evladım'' demesine mi yanarsın, sınıfın dalga geçmesine mi ?

allah kimseyi böyle bir duruma düşürmesin. fakat biraz polyannacılık oynayım. iyi ki altıma sıçmamışım lan.
(bkz: fıs osuruk pis osuruk zart osuruk mert osuruk)