1. 1.
  lise ve dengi okullarda müzik derslerinde ve haftasonu törenlerinde kullanılagelen mutlak girizgah.
  1 ... dabaddah
 2. 2.
  pazartesi girişlerde ve cuma çıkışlarda okul önünde söylenen söz. ses verilir ve istiklal marşı okunmaya başlanır.
  1 ... muhasebeye giris
 3. 3.
  iriyarı bir müzik öğretmeni hayal edildiğinde daha fazla anlam kazanan söz öbeği.

  (bkz: ses veriyorum korkma)
  1 ... lazycat
 4. 4.
  ardından muhtemelen "korkmaaaa" kelimesi gelen cümle. genellikle beden eğitimi öğretmenleri tarafından söylenir. onun dışında müzik öğretmenleri ve müdür yardımcıları söyler.
  ... rakimalboga
 5. 5.
  hemen akabinde "sesseseeessss", "ses bir ki" gibi anlamsız ses öbeklerinin geleceği bilinen bir ön uyarı cümlesidir.
  ... sefokrat
 6. 6.
  türker k. diye çam yarması bi müzik öğretmenimiz vardı ortaokulda. bir törende istiklal marşı için ses veriyorum dedikten sonra ''''hooaarrrgg'''' diye geğirmişti 3.000 kişilik törende, hem de mikrofonda. sanırsınız içine ejderha kaçmış. marş boyunca kıkırdadı millet. müdür kızamadı bile öğrencilere.

  şimdi ne zaman ses veriyorum dese biri, kulaklarımı tıkamak gelir içimden.
  ... eurasian
 7. 7.
  lise istiklal marşı törenlerini hatırlatan cümle.
  -ses veriyorum, korkmaaaaaaaaaaa!
  ... lekmen
 8. 8.
  ses verme işlemi çok zorludur. bunun öncesinde tören pozisyonunu almaları için öğrenciler beklenir, sıraya geçilir, her sınıf düzenli ve yerinde olmalıdır sırada, konuşma kesinlikle yasaktır ve her sınıfın başında 'yeter artık, susun' diyen sınıf hocaları da hazır bulunmalıdır. öğrencilerle beraber lisenin sonuna kadar olan eğitim yuvalarında tören zamanı verilir bu ses. istiklal marşı girişidir sanki. dua kumaya başlamadan önce bismillah çekmek gibidir, önce ses verilir ve daha sonra istiklal marşı gelir. tabii ses verilirken bu sesi okulun ses konusunda en yetkili kişisi; müzik öğretmeni verir. ama müzik öğretmeni o gün bulunmuyor ise bu işlem otomatik olarak müdür yardımcısı kişiye kalmıştır ve o an ses verilmesinin hemen ardından kahkaha tufanı kopar.
  ses verilirken bir yandan da eller ve kolların ritmiş l ve ters l çizme harketi vardır. bu senkronize olmalıdır ve ritmi bu şekilde tutmak gereklidir. sadece ağızla yapılan bir şey değildir. çok dikkat ve beceri ister.
  ... hasmet ibriktaroglu
 9. 9.
  Korkmaaağ ve dın dırı dın diye devam eder.
  -1 ... gastrikinhibitorpolipeptit