bugün

her insanda toplamda dört tane bulunan serçe parmağın bünyede kalabalık etmekten başka hiç bir şeye yaramadığı gerçeğidir. ben bugüne kadar bir sike derman olduğunu görmedim, gören varsa söylesin.
hep ben onları kollamak zorunda kalıyorum da, onlar bunun hakkını veriyor mu net olarak emin değilim.
error:bir kuşun konmasına yarar.
sağlak gitaristsen sol elin serçe parmağı bayağı işe yarıyor..**
edit:halayda da işe yarar.
halayda partner tutmaya yarıyor.
yanlış önerme. kulak karıştırır çok güzel. sok bakayım baş parmağını kulağına file dönüyor musun dönmüyor musun?
kulak kaşımak için en ideal parmak olan serçe parmağa yapılmış büyük bir haksızlıktır.
halay çekmesi gitar çalması gibi özellikleri vardır şimdi ayıp etmeyin parmakçığa. ayrıca bir olmadığını düşünün kökünden itibaren. görsellik nasıl da bozulacak bak gör.
onsuz bir ülkücü işareti, rock işereti, metal işareti yapılamaz. o görünmez kahramandır. en temizmiş gibi görünen parmaktır ayrıca. yemeğin tadına bakmak için başparmağını değil de serçeyi sokarsın mesela. bunun gibi şeyler işte.
kas kurulunu işleyen hemen her tıpçının acaba ben de* var mı diyerek başparmağı ile serçe parmağını birleştirme eğiliminin 2 baş kahramanından biridir.
(bkz: opozisyon hareketi)
çay bardağını tutarken havaya kaldırınca, ılıklığı işaret eden parmaktır, bu işe yarar.
parmak yogasında kullanılırmış.

şöyle ki;

her iki elinizle baş parmaklarınızı şerçe parmak uçları ile birleştirin ve diğer parmaklarınızı uzatın. Bunu, ağız kurumaları, böbrek ve mesane rahatsızlıkları, göz yanmaları için uygulayabilirsiniz. *
o zaman kes amına koyım cevabı verilecek gerçektir kendileri.
çocuklar birbirleriyle küsmeye karar verdikleri zaman serçe parmaklarını çengel şeklinde birleştirirler.
bir de 10 parmak klavye yazarken işe yarar. onun dışında tamamlayıcı aksesuar olarak güzel duruyor. ha bütün bunlara gerek yok diyorsanız serçe parmaklarınızı kesin o zaman da millet sizinle tokalaşmaya korkar be. uzaylı gibi dört parmak ne bu?
yanlıştır efem, ladese girmeye yarar. o değil de sanki tekil şahıslar baş parmaklarıyla tren çekiyorlar da serçe parmağı beğenmiyorlar.
Dolmuş şöförüyseniz mutlak işe yaramaktadır efendim.
(bkz: Serçe parmağa takılmış enteresan yüzükler)
(bkz: olmadı halay çekersin)
sike yaramaz tabi. mesela klavyede işe yarıyor.
(bkz: serçe parmağıyla sikini kavrayan yazar söylemi).

ulan sike yaramıyor demiş bir de.
aksine çok işe yarar, zira iddialaşırken bu uzuv kullanılmaktadır.
parmağı kırıp, kullanılmaz hale getirilmesi ne kadar işe yaradığı gerçeğini ortaya koyabilir..
yanlış önermedir ; sen çocukken hiç iddaa ya girmedin mi oğlum arkadaşlarınla ?
serçe parmağını kullanmadan masturbasyon yapılınca bir sike yarayıp yaramadığı kesin olarak anlaşılır.

(bkz: yapma demiyorum yine yap)
kadeh ve çay bardağı tutarken kıvrılarak şekil oluşturmaya yarıyor.
yaylı çalgı çalarken işe yarar. serçe parmağın önemi sadece yayın ağırlığına karşı bir ağırlık oluşturmasıyla sınırlı değildir. farklı yay tekniklerini uygularken yayın kontrolünü de kolaylaştır. *
kulak karıştırmaya yarıyor mesela*.