bugün

burnundan nükleer madde eksik olmayan shevchenko yu en iyi marke eden futbolcu
en büyük rakibimiz fenerbahçe'nin defansındaki iki kazma'dan, özellikle edu dracena'dan daha iyi olduğu zaten açık ortadadır. edu inanılmaz bir performansla $ampiyonlar liginde hala oynayan bazı takımların forvetlerinden daha çok gol attı sanırım kendi kalesine. lugano da benim tarzımı benimsemiş bir oyuncu olsa bile olayı abartmış bir arkadaşımızdır. kendisi varken servet'e kasap diyen arkadaşlar ya çok ciddi, ama bayağı ciddi, mental issuelar ya$ıyorlar* ya da hayatlarında futbol izlememişler.
bugün oynanan maçta sümüğü çıkmamış topçu, sanırım hasta oldu aman bir doktora götürelim . (bkz: ayıboğan servet)
(bkz: beni affeder misin)
Aldığı Galatasaray terbiyesinin ardından kalas, kazma gibi kendisine atfedilen sıfatları unutturmuş cengaver olma yolunda ilerlemekte olan oyuncu. Bir de Ayhan Akman vardır böyle Galatasarayın yeniden Türk futboluna kazandırdığı isimlerden.
volkan demirel ile kavga ederse izlenesi futbolcu.
galatasarayın tükürükçü oyuncusudur..o kadar kameranın çektiğini bildiği ve milyonların izlediğinin farkında olduğu halde maç esnasında bir kova balgam sümük karışımı şeyler saçar sahaya.tükürdüğü kadar gol atsaydı eğer gs çok daha güzel yerlerde olurdu herhalde..
sınırsız sümkürme özelliğiyle hayrete düşüren, sırf bu muhteşem özelliğinin gelecek nesiller tarafından daha etraflıca anlaşılması için mutlaka bilim adamları tarafından incelenmesi gereken fitbolcu.
galatasaray'da bülent korkmaz'dan sonra yüreğini sahaya koyarak oynayan futbolcu kontenjanını doldurmuş oyuncudur. cengaverdir.
şuanda fenerbahçede olmamasına tüm taraftarların çok sevindiği futbolcudur. zira chelsea ile yapılacak mücadelede yine bir shevchenko-servet mücadelesini görmek istemeyiz. en son shevchenkonun tozunu yutuyordu.
kendisine galatasaray taraftarı tarafından gösterilen sevginin hepsini hakeden stoper. nedendir bilinmez hayatında gösterdiği en kötü performansı fenerbahçede göstermiştir. acaba neden.
bir fenerbahçeli olarak fenerbahçeyi geçtim ne galatasarayda nede türkiye'de oynayabilecek kapasiteye sahiptir. başlı başına bir kazmadır. bu adamın türkiye'yi terkedip papua yeni gine'de futbol oynaması gerekiyor.
23 mart 2008 galatasaray-denizlispor maçı ile topu tipleyerek gol atma özellğini de öğrenmemizi sağlayan oyuncudur.
sert futbol oynadığı herkesin malumu olmasına karşın maçı beraber izlediğim iki kamerunlu'dan birinin hakkında şarküteri demesine bittiğim kişidir. 23 mart 2008 galatasaray denizlispor maçı'nda doğru zamanda doğru yerde bulunup gol atarak herkesi şaşırtmıştır ayrıca.
yıllardır yanlış yerde oynatılan futbolcu.

servet forvet oynarken shevchenko defans oynasın da tutsun bakalım.
hayatta imkansız diye bir şeyin olmadığının göstergesi. ben bu adamı da sevdim ya daha herşey olur bu fani dünyada.

i love you serveeeettttttt!
tribüne çağrılış şekliyle; ayı boğan servet.
(bkz: yürek)

türkiye'de forması için, arması için, ölümüne oynayan yürekli futbolcu.
oynarken sahaya hayatını koyan futbolcu. biraz yeteneği olsa çok farklı konumlarda olabilirdi.
hr ne kadart çoğu zmana taşak malzemesi yapılsa da, almış olduğu paranın hakkını sonuna kadar vermeye çalışan, galatasaray ın bir numaralı defans oyuncularından.

bir kişiyi nasıl alışkanlıklarından döndüremiyorsanız da, zamanla o alışkanlıklarını aza indirgeme potansiyeliniz vardır, ya da pozitif yönünüze katkıda bulunup negatif yönünüzü unutturursunuz; servet çetin de kazma değil midir, yeri geldi mi çok feci hatalar yapar... ama, oynama arzusu, o cüssesine rağmen bir ileri bir geri penetreleri, rakip hücum oyuncusunua eskiye nazaran daha iyi marke etmesi gerçekten de, giymiş olduğu formanın hakkını vermesi ve de diğer kişileri buna ikna etmesi de, içinde bulunduğumuz şu an içerisinde bile çok iyi bir futbolcu olduğunu göstermektedir.
her ne kadar katil gibi oynasada sahada canla başla çalışan özellikle gösterdiği çaba nedeniyle takdiri hakeden bir futbolcu. galatasaraya geldiği dönemden beri bir iki büyük hatası dışında tüm maçlarda 90 dakika full performans oynamış ve kritik dakikalarda maça kritik müdahalelerde bulunmuştur. denizli maçında da son dakikada atmış olduğu gol bunlardan biri sayılabilir.
Kambura yatmak fiilinin gerçek temsilcisi, delihanlu defans, yürek adamı, gizli forvet... o birrrrr SERVET

Kalli'nin gidişi sonrası sonrası gerçek yerine dönmüştür yoksa ciddi olarak hakan şükürün yerini alabilirdi.
turkiye'deki genel futbol izleyicilerinin ne kadar cifte standart ve at gozlukleriyle futbol izlediginin isbati olan futbolcudur.

soyle ki; bu adami daha fener'de yedek iken volkan demirel, ibrahim toroman vs. ile birlikte umit milli maclardan hatirlarim ve de takdir ederdim. hatta katilma hakkini son anda kaybettigimiz bir turkiye almanya maci vardi ki yurek yakan onda mesela sahane oynamis, orta saha virtuozu gibi calimlar felan atmisti.

daha sonra fener'de oynamaya basladi, daum'un servet uzerinde ozel calistigini fenerbahce tv'deki antreman programlarindan hatirliyorum. servet de kafa golleriyle felan hakkini veriyordu. daha sonra kotu oynadigi maclar da oldu. cunku o da bir insandi. milli takimin ukrayna ve fenerbahce'nin milan maclariyla birlikte servet shevchenko'nun tassak oglanina cevrildi zira madara oldugu pozisyonlarda hep ters ayakta yakalandi ki sheva zaten bunun ustadidir.

sonra bir baktik "servet cetin in maclarda calim atmasi", "servet cetin vs andriy shevchenko", "servet cetin recep cetin akrabaligi " gibi herifin futbolunu tassak oglani yapan basliklar sozluk ve bloglarda ve dahi arkadas muhabbetlerinde cig gibi buyumus ve lig maclarinda dahi servet cetin'le dalga gecilir olmus.

ammmaaa galatasaray'a gelince is degisti. ayni yurekli topunu, fener'de de sivas'ta da oynadigi fedakarane futbolunu galatasaray'da da oynamaya baslayinca birden servet cetin aslansin kaplansin oldu. "servet cetin'i sevdim ben be" oldu. her ne kadar medyada (ici bos) bissuru fenerli gazeteci felan olsa da asil kamuoyunun galatasaray taraftarlarinca belirlendigi servet cetin'in kalasliktan en baba defans oyuncusuna donusmesiyle oldu.

her ne kadar sumkuruguyle ben de kafa bulmus olsam da ona bakarsan zamanin en baba oyuncusu ugur tutunekerin de sumkuruguyle kafa yapardim. benim burda demek istedigim ayni topcu kendi takiminda iyi baska takimda kotu hem de ayni futbolunu oynadigi halde. kalasligi felan tamamen unutulur oldu yani. unutulsun da zaten. turku dinleyen cengaver topculari sevmeyecem de cifte standart taraftarlari mi sevecem?

bunun tersi mevcut degil mi? o da mevcut tabii ki. zira fener'de iken servet'i sevenler simdi ayni agizla "kalas servet diyorlar sirf cim bom'da oynuyor" diye. dunku son dakika golunu servet attigi icin sevindim bile bir fenerli olarak ben sahsen.

ister bjk'li ister fenerli ister cimbom'lu olsun, kendi ozel hayatlarindaki ezikligi futbolcular uzerinden gidererek tatmin olan kus beyinli ve aciz taraftar kitlesi oldukca bu tip celiskiler hep olacaktir.
(bkz: bi stoper vardı canı sıkılan)
her ne kadar iri cüssesi, bodyguarda benzemesi ve adam sakatlaması gibi huylarından mütevellit farklı bir imaj bıraksa da çok efendi olan, hakemle, rakip futbolcularla tartışmayan, kavgaları ayıran, iyi niyetli ve sevimli futbolcu.