bugün

doğada tek başına programıyla insanımızın genel kültür bilgisine derin katkılar yapmış, bol miktarda vay amk ile başlayan cümleler kurdurtmuş, halkı şaşkınlığa sevk etmiş süper yetenek serdar kılıç ile yaşanılacak ilginç diyaloglara meydan vermesi muhtemel olay. efendim bu olaya iki açıdan bakmak lazım. birincisi bu adamla pikniğe giden ya da işi biraz daha ileri götürüp "layn şu ağaçların ardındaki tepeye mi çıksak" diyenler kesinlikle kaybolmaz, aç kalmaz, hasta olmaz büyük ihtimalle de ölmez. ikincisi yok arkadaş mangalımı yakarım, hamakta sallanırım diyorsanız da bu adam size huzur vermez. mangal kömürü için ağaç kestirir, mangallık et için geyikten tavşana, akrepten lavraya kadar size geniş bir yelpaze seçeneği sunar. öyle arabanın arkasına beş kilo köfte üç kilo kanat falan da attırmaz. yine de hayali bile güzel lan. ne bileyim belki birgün.
serdar kılıç'la yapılınca harika olabilecek olay.

bu adamdan öyle pozitif elektrik alıyorum ki, bırak doğada birkaç gün takılmayı pikniğe bile giderim arkadaş.. keşke imkan olsa da takılıp kafamı dinlesem sevgili serdar bey ile 1-2 gün doğada.
etleri o ayarlarsa neden olmasın denilesi durumdur.
+ serdar ağbiii, abi fıışşşştt *
- şimdi o ıslık çalarken çıkarttığın ses çimenler için oldukça yararl...
+ abiiii, oooaaahhh * abi burda bi yılan var, baksana kopra mı? * *
gibi diyalogların yaşanabileceği, pikniğe katılacak kişilerin otu boku soracağı ve adama nefes aldırmayacağı aktivite. bir babayiğit çıksa da kar kış demeden bir organizasyon yapsa.
meşe odunuyla sabah kahvaltısı yapabilme olasılığı yüksek olan pikniktir.

serdar kılıç: meşe. alır mısın bi dal.
ben: yok abi sağol. benim gitmem gerekiyor. annem kaza geçirmiş. *
(bkz: piknikle ilgili çok iyi bir teknik biliyorum)
Çakmak ve kibritsiz kısa sürede ateş yakma kabiliyetine sahip Adamla Piknik yapma şerefine nail olmaktır.

Onun pişirdiği sümüklü böceği bile yerim.
serdar kılıç gibi bir birikim yakalanmışken sadece tek bir piknik ile gecistirilmemesi gerektiğini düşünüyorum. eğer imkân tanınsa en azından 1 bölümlük beraber vakit geçirmek ya da bir yöreyi beraber gezmek oldukça keyifli olabilirdi. çam yaprakları ile yapılmış çayı içerken bağlama eşliğinde turkuler okumak veya öyle önemsemediğim bir otun, tahta parçasının vs hikâyesi ile beraber faydasını araya ekran girmeden dinlemek ya da nacizane kendi bildiklerimi de üzerine birşeyler katabilmek için paylaşmak oldukça keyifli olurdu.
Mangalda pişen Etlerin lezzetine bir başka boyut kazandıracak kişiyle eğlenceli anlar geçirmektir.