bugün

imrozun seovi hakkını savunarak eksileri toplamayı amaçladığı ve sonunda herkesin seovi ilan edileceği sistem.
--spoiler--
bir yazar, diğer bir yazarı gün içinde peşpeşe 6 ve üzeri eksi oylaması durumu seri eksi oy vermeye girer
--spoiler--

bak ne diyor? peşpeşe 6 oy.

demekki neymiş? 5 oy vereceksin sonra başka bir yazara oy vereceksin sonra bir 5 oy daha.

sonuçta peşpeşe 6 oy vermemiş olduk teknik olarak.
-bak ne demiş eksile şunu eksile. bak bunu da eksile.
+abi dur, biraz hızlı gitmiyor musun?
-yav bırak. bak şunu da eksile.
şlakkk
-ne oluyor lan?
+bak sts'ye yakalandık işte abi.
saçma ve yanlış bir sistemdir. sözlüğün ruhuna aykırıdır. nasıl ki futbol maçlarında kameraya bakılıp karar verme sistemi futbolun ruhuna aykırıysa buda öyledir. sonuçta kimse burda karma yarıştırmıyor.
edit: e sen şimdi seovinin dik alası oldun ya mal.
saovm'e de yakında uygulanacak olan sistem. eş dost muhabbeti çok fena dönüyor. gözümüzden kaçmıyor.
#4595466 sanırım modlar benim seovi başlığına entry girmemi bekliyordu denilesi durum.*
uzun zamandır sevgili seovi'mle başım beladaydı ama bugün arka arkaya bırakın 6 'yı sanırım girdiğim bütün entryleri eksileyince ee canına tak ediyor insanın!sevgili seovi belki üzülmüşsündür ama ibnelik senin özünde var bir yolunu bulur mesleğini devam ettirirsin gibi geliyor bana...*
uzatmayalım, yeni sistemimiz tüm uludag sözlük yazarlarına hayırlı olsun...

edit: dakika bir, gol bir sanırım seovi uslanmamış, seovi başlıgındaki entry mi hemen eksi oylamış...*

(bkz: ilahi seovi)*
malesef bence saçma bir şeydir. ister seovi olsun ister başka bir şey olsun, herkesin oy verme hakkı vardır. dolayısıyla seri eksi oy verme hakkı da vardır. ben de uğraştım zaman zaman eksi oy veren ibnelerle ama bence format açısından veya herhangi bir kuralla yasaklanacak bir şey değil bu.
(#4596294)
pek demokratik bir uygulama olmadığını düşündüğüm hadisedir. nasılki birinin seri artı oy vermeye hakkı varsa seri eksi oy vermeye de olmalıdır. seri eksi oy veren ibnenin hakları gözardı edilmektedir. sözlüğün çoğulcu olmaktan uzaklaştığı hem seri oy vermesi hem de ibne olmasından dolayı seri eksi oy veren yurttaşın dışlanmasına sebep olmuştur.
iyi, güzel , hoş bir sistem tamam onada laf yok.. yapanın eline sağlık seovilere ölüm fakat , biz kime küfür etcez lan şimdi ühühühühü .
(bkz: serefsizim aklima geldiydi)