bugün

cuma günü seni camide göremedim muharrem, pazar günü seni kilisede göremedim john türünden bir serzeniş. kendime soruyorum ey dost; demokrasi aşığı genç sivilcikler neden emekçinin yanında değil de amerika'da toplantılarda?
vicdan sahibi insanların olması gereken yerdir tekel işçilerinin yanı. yaş önemli değildir, insanlıktır aslolan.
'sivil' mi hani nerede bunlar görelim bakalım demokrasi adalet eşitlik diye bas bas bağıran genç siviller buyrun er meydanına neredesiniz? göremedik, duyamadık, protestolarınızı, yoksa yoksa bu da bir darbe planımı yakında çıkar mısınız ortaya tekel işçileri cami bombalayacaktı diye..
genç sivilcelilerin soros veledi olduğu için olması doğal bir olaydır.
arkadaşlar genç sivillerin amacı demokrasidir. bildiğiniz gibi her derneğin bir amacı vardır ve o amaç doğrultusunda faaliyet yürütür.

he genç siviller arasında tekel işçilerinde destek olanlar olabilir. o kendi bileceği bir iştir.

ancak burda sendikaların yaptığı bir organizasyon var. genç siviller ile tamamen alakasız. genç siviller işçi haklarını savunmak için kurulmuş bir dernek değil ki bu eyleme destek versin. kaldı ki tekel işçilerinin eyleminde bana göre ortada işçi hakkı falan da yok. kocaman bir rant ve ondan nemalanmaya çalışan insanlar ve siyasi gruplar var.

neyse şimdi madem alakasız grupları sayıyoruz?

neden gey ve lezbiyenler derneği tekel işçilerine destek vermiyor?
neden altı nokta körler derneği tekel içşilerine destek vermiyor?
neden türkiye eğitim gönüllüleri vakfı tekel işçilerine desktek vermiyor ?

gördüğünüz gibi gerizekalılığın sınırı yok. sapla samanı birbirine karıştırmayın.
(bkz: bende seni)
memur - sen gibi akp kuzusu, amerikan sever oldukları için aldıkları talimat ve emirleri yerine getiren şeylerdir.
ama katılmamaları daha iyi. serap olayı gibi yine provakasyon yaparlardı ve sonra suçu tekelcilere atardı.