bugün

Bu götoşluğu yapan şahsiyet kati surette yalan söylüyordur. Seven adam sevdiğini mutlu eder, bu konuda kendine güvenir.
Sormazlar mı adama ne bok yemeye seviyon o zaman diye?
götoşluk değil şartları yorumlamaktır. on sene ceza almış bir adam söyleyebilir mesela bunu sevdiğine.
arkasından "benden daha iyilerini hakediyorsun" cümlesi gelir sonra da ayrılır ve acı gerçek aslında seni sevmiyordur.
hoşlanıp da bazı şeyleri göze almamak için uydurulmuş, karşısındakini sonsuza dek kaybetmemek için söylenen bi yalandır.
kendinin farkındadır,
neyi yapıp neyi yapamayacağının,

eğ başını, usul usul yürü şimdi.
isine gelmeyince ayrilmak icin bahanedir.
götoşluk değil gerçektir.
insan bazen kendisini dahi mutlu edemezken başkasını mutlu etme ve edebilme sorumluluğunu üzerine alamaz.
hepimizin birşeylerden kaçtığı zamanlar olmuştur.
Asla inanmadığım kelime grubu. Baştan aşağı yalan. Ya sevmiyordur, ya da artık sevmiyordur. Olmadı daha iyisi çıkmıştır karşısına.
götoşluktur. seven insanın mutlu etme zorunluluğu vardır. madem seviyorsan ne ulan bu afra tavra denilesidir.
seni seviyorum ama seni mutlu edemem her ihtiyacımı karşılatırım götoşluğudur efendim. kanmayınız ikinci adımı ne olacak acaba diye düşününüz.
siktir olup gitsindir.
seninlemi uğraşıcam dese daha açık sözlü olur.
kaçış mıdır, götoşluk mudur bilmem ama dünyanın en ama en bokan durumudur. bir kere başıma gelmiştir ve beni sevilmekten soğutmuştur.
belki pipisi küçüktür. sertleşme sorunu vardır. üstüne gitmeyin adamın.
(bkz: iktidarsızlık)
Bunda ne var ki? Bir insan sizi sevmis ve mutlu edemeyecegini dusunuyor,yani sizi o derece mutlu etmek istiyor sizi kucuk seylerle mutlu etmeye "calismak" istemiyor. Affedersiniz ama bazi insanlar bataklik gibi.kurtulma imkanin yok. Ne takintili adamlarsiniz.