bugün

nefret edilen, iğrenilen, kusma eşiğine gelinen kişiye sarf edilen cümle. "seni engelliyorum artık mesaj yazma" falan filan saçmalığı yani.

iş bu eylem, bir kişi tarafından yapılan ve muhattabı dahil, kimseyi zerre ilgilendirmeyen olaydır. geçici bir süre için klavye kullanarak konuşmak istemezsin karşındaki ile ve ölü doğum beklenen bir sohbeti gerçekleştirmemek için bir tık uzaktadır çözüm. ha keyfin yerine gelir sonra doya doya konuşursun, o senin paşa keyfine kalmış kardeşim.
yani yapılması gerektiğinde çekinilmeden yapılması gerekir, taşaklı olmak lazımdır. o kadar da kötü değildir engellenmek. kötü gözükmesine rağmen, bazen iyi niyetle bile yapılmış olabilir, tarafların daha fazla yara almaması için. sakin bir kafa ile girilmeyen zorlama diyaloglar, çözümden ziyade genelde daha kötü sorunlar oluşturur. böyle düşünüldüğü zaman, en yakınlarımızı bile zaman zaman engellemek daha büyük sorunların çıkmasını engeller. gereksiz yere sürekli aynı şeyleri konuşmak, aynı kavgaları vermek bir sonuca ulaştırmadığından, en güzeli ölü doğacak olan bir konuşmayı baştan engellemektir...
kötüdür be ya.. birini engellemek hatta bunu yüzüne söylemek acı bişidir.. karşında en taş yürekli adam olsa bile üzülür illa ki..

ne luzumu var tüm bunlara diye düşünmeden edemiyorum bazen.. öyle katı olduk ki.. feysten silmek , msnden engellemek , herkesi abaza sanmak ,kavgalar gürültüler.. yani ne gerek var ? karşında seni aldatmamış kırmamış dökmemiş , somut b kötülük yapmamış bi adam varsa ne diye çat diye ilişkiyi kesersin ki ?

tabii şu gerçek de var, hangimizin feysbuku ya da msn listesi gerçekten hayatımızdan çıktığından yokluğu hissedilecek kadar mühim ? bu sorunun cevabı " çok azımızın" olduğu için engellemek bu kadar tırt duruyor.. ne var ki , sağ tıkla engelleyi seç..

of of.. sevgi pıtırı bi teletabi olma yolunda emin adımlarla ilerliyorum..
(bkz: çok da fifi)
görüldüğü yerde kendilerine; "gördüğümüz kadarı ile bi bok yapamamaşsınız. meğerse bizim sandığımızdan da küçükmüş taşaklarınız," demek istediğim kişilerdir.