bugün

Tüm senaryosu oyuncuların salya sümük ağlamasından ibaret dizi, gereksiz ve zaman kaybı.
marjinal olmak amaçlı bok atanlar toplaşmış gene aynen acayip elit acayip farklı insanlar oldunuz böyle. düne kadar bayıla bayıla akasya durağı izliyodu bu tipler.
yabancıların yaptığı lise 1 havasında dizileri övenler ne oluyosa izlemeden bi yargılama peşinde.

gayet türk dizi standartları içinde kaliteli bi dizi.
En azından aptal aptal küçük olaylar koca bir bölüme konu olmuyo.

(bkz: bölüm: 3879 ali ayşenin veliyle ilişkisi olduğundan şüphelenir)
Türk standartlarına göre gayet güzel bir dizi. Daha iyisi çıkana kadar bunu izleyeceğim.
Normalde izlemiyorum ancak bir bölümüne (esas oğlanın esas kızı gürcistan'dan rusya'ya yolcu ettiği bölüme) arkadaş izlerken denk gelmiştim. Az çok konuyu biliyordum önceden. Hüngür hüngür ağlamıştım zaten duygusal adamım. Ben de dahil olmak üzere bizim insanımız drama bayılır o nedenle bu kadar tutmasını pek yadırgamıyorum.
kötü karakterin çerez gibi patates edildiği dizi. karısını döven kişiliksizler genellikle psikopat, aşırı sinirli kişiler olur. yani bu kişiliksiz karısını dövüyor ama olay gücün kadına mı yetiyor da değil hani. yani bu kişi sinirli ve sinirlendiğinde o da güçlü. osman sınavın huyudur kötü karakteri her dizisinde patates ettirir. tahir geldi direk haşat etti ben isterdim ki o da ona vursun biraz mücadele olsun. böyle salt patates olunca bilinçaltında yarattığınız kötü adamın etkisi siliniyor tamam bu adamların karısına gücü yeter işte böyle haşat edilir gibi mesajlar vermek istiyorsunuz ya da ben çok kasıyorum esas oğlan rol gereği pataklayıp geçecek diye de yazmış olabilirsiniz ama vedat ı da bu kadar hızlı harcamanız da olmadı. bu kadar kolay dayak yiyebiliyorsa nefes de mücadele edebilirmiş zayıf kişilikmiş gibi oldu böyle de... dedim ya osman sınav seviyor esas oğlanları önüne gelene dövdürüyor.. acı hayatta da ender vardı bir karizması vardı adamın ama her bölümde kosovalı gelir patates eder giderdi. bu ender denen adam uçan tekme ile adam indiren şekil şükül biri olmasına rağmen kosovalı karşısında etkisiz eleman olurdu biraz biraz sonradan ender de psikopatlaşıp kosovalı ile 1-1 mücadele edecek kıvama gelmişti ama. buradan yola çıkarak kademe kademe mücadeleler iki taraflı gelişebilir böyle tek tarafın gelip ağız burun kırması hem gerçekci olmuyor hem de tat vermiyor. en korkak güçsüz insan bile sinirlendiğinde gücü yetmediği birine karşı bir şeyler yapabilir yani..
bok gibi.
Karadenizlilerin adam gibi adam olduğunu gösteren dizi.. gerçi göstermesine gerek yok bunu biz zaten biliyoruz.. yine de bu durumu çekemeyen kıskanç ezikler gelip buralarda havlayıp diziye bok atıyor ayy kıyamam.. puhaha
Güzel dizidir.. yes.
vedat gibi sevmek.
Tüm Karadeniz dizileri gibi çöp oğlu çöptür. Bi dizinin Temelini aşk kavramı oluşturuyorsa at çöpe aq.
Tahir amk senin ya, profilde Trabzon yazısını gören tahirimmm diye dm atıyor amk. (sağol kanki)
başroldeki kızın mimikleriyle sinirimi bozduğu dizi. tamam acı çeken, zulme uğramış ve evladına kavuşamayan bir anneyi oynuyor olabilir ama mimikler ve jestler aşırı abartılı kaçıyor. gülüşünü de sevemedim ağlayışını da. sırf bu kız mimik yapmadan dursun diye çocuk bir an önce bulunsun, vedat da geberip gitsin istiyorum. hayır zamanında sanem çelik de aliye dizisinde buna benzer bir roldeydi ama kadın tek bir sahnede bile gözümü tırmalamamıştı. oyunculuk sadece okulunu okumakla yapılabilen bir şey değilmiş demek ki.
Onca övülmesine rağmen bir kez bile izlemediğim dizi.
bu kadına protel kol alıcam ne iyileşmez parmakmış.
bu kadına protel kol alıcam ne iyileşmez parmakmış.
osman sınav yönetmenliğini yaptığından olda gerek abartı ve içe sinmeyen şeyler fragmandan bile anlaşılıyor.
Varoş dandik bir dizi olduğu iki kilometre ötesinden bağırırken bu gereksiz övgü neden anlamıyorum. Tipik Karadeniz dizisi. Arkada oyy Karadeniz temalı bir şarkı, safi aşk üzerine yazılmış bayık bir senaryo dışında bir şey göremedim ben.
insanların şiddet içeren bir diziyi takip etmesini anlamıyorum.
Hayatın içinde yeterince şiddet yok mu?
bağımlılık yaptı izledikçe bende izledikçe izleyesim geliyor.
işim gücüm yok yutuptan izliyorum geceleri az önce 6. bölümünü bitirdim benden başka fark eden oldu mu bilmiyorum da nefes karakterini oynayan kız ayrı samimiyetsiz canlandırmış karakteri bu bölümde. hani kızın çocuğu yanında değil acı çekip ağlıyor fakat saniyesinde tahirin esprisine gülüyor, bu bölümde bariz rahatsız edici yapmacıklıklar vardı. Tahir dolaptan silahları topluyor nefes yapmacık yapmacık gülücük atıyor sanırım senaristler aralarındaki ilişkiyi ortaya çıkaralım derken sıçmışlar cidden sıçmışlar önceki bölümlerde böylesine gözüme takılan bir yapmacıklık olmamıştı. Dizide en iyi oyunculuklar vedatı canlandıran elemanla öykü gürmanın. Ha bu arada mercanın kardeşi nazar hayatımda gördüğüm en itici kızdı o nasıl bişey öyle nasıl bir karakter.
Son bölümünde baba kaleliyi mustafa karakterini canlandıran kişi canlandırdı ne noldu lan matrix mi yaşıyoruz adamı gram değiştirmeden babasını oynattılar derken bir yandan dünya dizi tarihinde böyle prodüksiyon facialarını sadece türklerin yapacağı aklıma geldi üzünç bir durum.
göz ucuyla fragmanlarını takip ettigim dizidir.

dizinin başrolü erkek olanı hala daha polat alemdara baglamamış, osman sınav filmlerinde genelde 10uncu bölüm gibi helal paranın peşinde koşturan gariban biriyken bir anda holding sahibi mafya babalarına dönüşürdü başrol.

örnek deliyürek, örnek acı hayat, örnek kılıç günü.

bu sefer niye bu kadar bekletti anlayamıyorum.. karadenizde geçiyor mevzu bırak ilk bölümü 10uncu dak ikadan baglamalıydı..
ilk başta güzel sonradan sıkıcılaşmaya başlayan Osman Sınav dizilerinden biri olabilitesi yüksek olan dizi.
şu sıralar ülkede ki tüm kızların izlediği dizidir.
instagram'a giriyorum her hikaye'de bu dizi, paylaşımlar, kızların konuşmalarına denk geliyorum bunun muhabbeti var.
- tahir sakin
- ozur dilerim
- iyiyim, sen iyi misin
- oyyy asiyem oyyy
- neyyy mistafam ney
- riv riv etma
- ay isiginda uluyan kurt
- sağa soran oldi mu

Arkadaslar sizin icin dizinin su zamana kadarki ozetini anlattim umarim faydali olmustur.

Tanim; bir karadeniz sivesi dizisi.
son 20 yıldaki türkiyede çekilmiş en Saçma dizilerden biri...

salak bir laz 7/24 ağlayan bir kariya aşık oluyor.

Üstelik karı evli.

ulan türk örfunde evli kariya aşık olmak varmı..

ama sorsan herkes namus bekçisi hamuna koyim.
güncel Önemli Başlıklar