bugün

servet ve semih'in kıyaslanmasıdır.

servet daha iyi kademe yapar ama semih daha hızlıdır vs.
semih kaya 3-4 maçta bir çok kritik hata yapar.servet çetin her maç yapar.
semih henüz andriy shevchenko ile karşılaşmamıştır,büyük ihtimalle de karşılaşmayacaktır.
edit: nesini beğenemedin lan? türkiye'nin başkenti ankaradır cümlesi kadar nesnel bir ifade.aa...
servet'in boyu 1.91cm'dir, semih'in boyu ise 1.83cm.
servet çetin'in hayatı kademe olsa bile sırf hamle beceriksizliği yüzünden kaybedeceği versustur. boy avantajına rağmen çıktığı çoğu kafa topunda rakibine yüklenerek faul yapar. fizik olarak kuvvetlidir ki o cüssede bir adamın fizik olarak güçlü olmaması gariptir. topu oyuna iyi sokabildiğni söylemek imkansız, abuk sabuk uzun paslar atmaya çalışıp takımın oyunu karşı alana yığmasına engel oluyor. bu karşılaştırmadaki tek avantajı tecrübesi ve tecrübesinin getirdiği pozisyon bilgisi gibi duruyor.

şu anki yaşı bir stoper için normal ama oynadığı oyunun kalitesi çok aşağıda. sırf fiziğinin avantajıyla oyunu domine etmeye çalışan 2. sınıf bir stoper gibi oynuyor. 2 sene iyi bir performans sergilediyse de potansiyeli belli bir oyuncudur servet. dahasını beklemek hem hata hem de hayal kırıklığı olur.

semih kaya ise fundamental olarak çok daha sağlam. ayrıca daha 20 yaşında. boyuna göre hava haklimiyeti çok iyi. topu oyuna iyi sokar, bir stopere göre yumuşak bilekleri vardır, sert oynar, hamle becerisi üst düzeydedir. tek eksiği cm diliyle positioning gibi duruyor şimdilik. o da zamanla kazanılacak bir şey.

kişilik olarak yaşından beklenmeyecek derecede soğukkanlı ve mütevazı. 20 yaşında bir çocuktan bahsediyoruz sonuç olarak. topunu oynar, görevini yapar. ne oldum delisi olacak gibi de hiç durmuyor. geleceğinin çok ama çok parlak olduğu aşikar.

o değil de ben bu çocukta çok pis jaap stam havası seziyorum.
semih kaya şu an türkiyenin gelişim gösteren en kaliteli bir o kadar savaşçı bir defans oyuncusudur! servet ise tam bir kalastır(takozdur).
ikisi de kötü oynayan iki galatasaraylı.
semih tehlikeye girmeyi sevmez. baktı adam geliyor koyar topu taça. servet öyle değildir. daha bir heyecan arar. genelde aradığı heyecanı da bulur. adam geldiğini gördüm mü döner arkasını, adamın suratını 10 parmağıyla döver. *
(bkz: arkadaki adama dönmeden tokat atmak)
semih kaya cem sultanı dövmemiştir, servet çetin ise fena hırpalamıştır.
semih kaya top yerine adam pe$inde ko$arken, servet çetin topa ko$masıyla rakip oyuncuyu zaten ürkütür.
servet de olağanüstü hatalar yapar semih'de ancak semih genç olduğu için bir adım önde.
bu karşılaştırmayı yapmak semih kaya'ya hakarettir. her türlü semih kaya siker atar serveti!!!