bugün

son zamanlarda yurdum gençliğinin verdiği 2007 model selam stili. (bkz: selamün selektör)
fakat bu selam verildiğinde 'acaba günahmı' şeklinde insanı kıllandırabiliyor.
olası bir slm verme anında, slm verilen yerin size si*tiri basmak için gerekli duyduğu söz. * *
sözlükteki selam furyasına dahil olmuş selamlama çeşidi. amerikada fazla kalmış cemaatçi'den duyulması muhtemel bir selamdır da bir yerde.
dinci mahalle baskısı ile kapitalist amerikan düzeni arasında sıkışmış yurdum gencinin verdiği selamdır.
müthiş komik bir deyiş olup bunu söyleyenin kör ve sıkıntılı bir eşekle 7 metrekarelik dört duvar bir ortamda denk gelmesini dilerim.

selamun hello diyen bir insan düşünelim; hayata bakış açısını, yaşamından ve sosyal çevreden beklentilerini, zihinsel statüsünü, psikolojik derinliğini... küfretmek ne kadar ayıp ne kadar kabul edilemez olsa da zaman zaman kaçınılmaz bir gerçek oluyor malesef, şimdi ben buna 'böyle selamın da sabahın da amına koyayım' desem 'koyma' demek mümkün mü? hadi ben koymadım sen koymadın o koymadı; o zaman ne olacak? selamun hello denilen şey amına koyayım ifadesinden daha mı hafif? selamun hello sözünün kabul edilip amına koyayım ifadesinin reddine hükmeden sözlük formatının da amına koyayım diyerek sözlerime son veriyor, argo ve küfür içeren nadir entrylerimden biri olan bu agresif içerik için tüm okuyanlardan özür diliyorum. dileyenler trt usulü 'kahretsin' dublajıyla okuyabilir, zaten böylesi bir ifade kahrolsundur.
cevabı muhtemelen "aleykümün hi!" olacak, yeni nesil iğrenç bir selam verme çeşidi.
Kullanana;
"aleyküm selam denyo" yu huzurlarınızda armağan etmek istediğim hödük çeşidi..
(bkz: aleyküm fuck off)
yanlış söylendiği bir gerçek.doğrusu helloün aleyküm olacak çünkü ingilizcede selam hello demek.günahmıdır bilmem siz doğrdudan şaymayın selamünaleyküm deyin.
-how are you inşallah?
-fine elhamdulillah.
-selamun hello
+aleyküm konichi wa
(bkz: türk-ingiliz kırması)
kültürsüz kültür mantarı gibi nerede biteceğini bilememiş insan sözü. arada kalmış ne dese bilinmez dalmış öyle bahçelere ağzından çıkanı bilmeden.
hoşça kal demek yerine bye bye ı kelime dağarcığına kelime diye ekleyen garip gibi bir şey işte.
+selamun hello
-aleykum hi
ilkokul 2. sınıftaki çocukların kullandığı bir çeşit espri niteliği taşıyan hitap.
Lisede bir kız Din kültürü öğretmenine demişti disipline gitti sonra hehe.
(bkz: aleyküm sütlaç)