bugün

selahattin demirtaş'ın "terörist" olduğunu kabullenemeyen, selahattin demirtaş'ın fareler gibi hapse tıkılmasını hazmedemeyen, gizli gizli hdpkk sempatizanı olup bunu açık açık dillendiremeyen bazılarının yaptığı şeydir.

selahattin demirtaş hakkında verilmiş bir hüküm olmadığını söylerler, masumiyet karinesinden bahsederler.
bunun adı; laf ebeliğidir.

oysa ki selahattin demirtaş hakkında verilmiş hüküm vardır, sadece cezası yapılan itirazlar nedeniyle kesinleşmemiştir.

ayrıca, diyelim ki selahattin demirtaş hakkında hüküm verilmedi, "başkan apo'nun heykelini dikeceğiz" diyen biri terörist değil midir?

videoyu seyredin;
https://streamable.com/5si6qt

bu sözler montaj mı?

ayrıca "biji serok apo" diye tweet atan kişi terörist değil midir?
görsel

bunlar sizin terörist kriterlerinize uymuyor mu?

siz insanları salak mı sanıyorsunuz?
insanlar kendi vicdanlarında gerekli yargılamayı yapıyor.
"başkan apo'nun heykelini dikeceğiz" diyen biri, "biji serok apo" tweeti atan biri lamı cimi yok teröristtir.

neyin laf ebeliğini yapıyorsunuz hala?

hdp seçmeninden oy devşirebilmek için onlara şirin gözükmeyi bırakın.
hdp'liler kendi partilerine oy verirler, size değil. 3-5 terörist oyunu almak için değmez bu tip şeylere...

edit: hala "hukuk" diyenler, "akp'nin hesapları var" diyenler var.
bunların hiçbiri beni ilgilendirmez. ben gözümün gördüğüne, kulağımın duyduğuna bakarım.
şimdi bir hakim çıksa ve selahattin demirtaş hakkında beraat kararı verse bunu içinize nasıl sindireceksiniz? demirtaş beraat edince "apo'nun heykelini dikeceğiz" dememiş mi olacak? bu mudur hukuk?
yahut dediğiniz gibi akp'nin demirtaşla ilgili planları var, yarın öbür gün gitti ittifak yaptı selahattin demirtaş'la. akp ile bunun arası düzelince selahattin demirtaş'ın apı için attığı o tweet atılmamış mı sayılacak?

bırakın siyaseti. gözünüzün gördüğüne bakın ve vicdanınızda yargılayın...
yıllar içinde selahattin demirtaş'ın terörü ve teröristi öven bir çok konuşması olduğunu biliyoruz. bu konuşmalarının da yüklü bir cezai karşılığı olduğunu biliyoruz.

şimdi bu bir çok terörü ve teröristi öven konuşmaları olan adama neden hakettiği yüklü cezanın inatla verilmeyerek siyaset sahnesinde tutulduğunu anlamakta zorlanıyoruz. acaba yukarıdaki video içeriklerinden davaların hakimlerinin haberi mi yok? bu videolara herkes ulaşabiliyor da bir tek 4 yıldır davayı bitiremeyen hakimlerimiz mi ulaşamıyor?

türk halkının dostu olmayan tayyip erdoğan'ın, selahattin demirtaş'tan bir "nelson mandela", bir "mağdur" yaratmaya çalıştığını düşünüyoruz. "bakın türklerin otokrat lideri erdoğan, kürt liderini nasıl da hukuksuz olarak mağdur ediyor" diye batının piyesindeki rolünü oynadığını düşünüyoruz.

140juornos erdoğan'la hangi noktada birleşiyor da demirtaş'ı parlatma derdinde birleşiyorlar anlam veremiyoruz.
işbu entry tarihi itibarı ile en çok doğal olarak HDP, akabinde CHP, iP ve SP tarafından yapılmaktadır.

hatta chp lideri kılıçdaroğlu, türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanına "ab'nin kararlarına uy, sen kimsi de uymazsın?" diyerek, atatürk'ün de adını kullanarak laf ebeliğinde zirveye bile çıkmıştır. atatürk, ülke içinde terör ve ikilik çıkaranları istiklal mahkemelerinde cezalandırmış bu süreçte avrupa'nın filan tepkisini zerre iplememiştir ve yurdunu seven her liderden de bu tavır beklenirken, chp liderinin "ab'nin dediğini yap" diye çıkışması ne atatürkçülüğe ne vatanseverliğe sığmamaktadır.

chp, demirtaş'ın serbest kalması için harcadığı eforu "nasıl kaliteli muhalefet edilir" üzerine kanalize etse ülke olarak çağ atlayacağız ama işte...
kılıçdaroğlu ve akşener ne diyor? aihm'nin kararına uy diyor.

aihm'nin kararı ne diyor? ya hüküm giydir ya yargılamasına tutuksuz devam et diyor. (demirtaş masumdur falan demiyor)

demirtaş 2013'de söylediği laftan 2020'de hâlâ niye hüküm giymemiş? onun cevabını da ben bekliyorum ve merak ediyorum.
demirtaş bence (bence) bu ülkenin bir çok insanını katletmiş bir terör örgütünün sözcüsü ve savunucusu. madem apo'yla demirtaş'ı karşılaştırmak çok popüler, şunu hatırlatayım: apo'nun kendi davasının duruşmalarına her gün arka arkaya devam edildi. böylece dava bir kaç ayda sonuçlandı. bunlar sıradan alacak-verecek davaları değil. sorumlu devlet anlayışı bunu gerektirir. o dava da böyle sakız gibi uzatılsaydı o da türkiye aleyhine zarar verecekti. sizin içinize sinse de sinmese "aksi kanıtlanana masum". aksini kanıtlamak ve sonuçlandırmak da mahkemelerinizin görevi. "ama benim gözümde suçlu" gibi bir dünya yok.

demirtaş'ın davasının uzaması şahsından öte ülkeye zarar veriyor. erdoğan kendi eliyle bile isteye "saldırgan türkler, mağdur kürtler" söylemine yeni bir dayanak veriyor (başkaları da var). günü geldiğinde bunun türkiye aleyhinde kullanılacağını göreceğiz.

burda sorarsanız chp-iyi parti-saadet-hdp demirtaş'ı destekliyor. öyle mi acaba? şu ne oluyor, şunu açıklayın:

demirtaş aslında "başkan apo'nun heykelini dikeceğiz" lafından hüküm giydi. cezasını onama yetkisi istinhaf mahkemesindeydi. mahkeme de 4 yıl 8 aylık cezasını onadı. ama hemen arkasından erdoğan ne yaptı? kendisine bir üst kademe mahkeme olan yargıtay'a itiraz etme hakkı tanıyan kanunu çıkartarak tekrar hükümlüden tutukluya çevirdi. ne kadar güzel değil mi? bir suçtan hüküm giyiyorsunuz, devletin tepesindeki koruyucunuz size özel nokta atışı kanun çıkartıyor. tatlı "mağduriyetinize" geri dönüyorsunuz. bu durumda demirtaş'ın koruyucusu kim oluyor?
kast edilen chp yönetimi ve vekilleri ise doğrudur. dünde uzunca bir entry yazdım bununla alakalı. yaptıkları şey veya amaçladıkları şey akıl, mantık ve ahlak çerçevesine uymuyor. oy için yapıyorlarsa doğudaki oyları almaya çalışırken batıdaki tüm oylarını kaybedecekler. ki doğudakiler malum hdp veya akp haricinde kimseye oy moy vermezler. her seçimde hdp-akp ilk iki hatta tek iki parti çıkıyorlar malum..

oy için değilde inanarak yapıyorlarsa daha fena. iş siyaset değil demek ki bildiğin bölücülerle aynı düşünüyorlar demektir. bunun kelime manası da malum vatana ihanete kadar gider..

yalnız işin bir başka boyutu da bu hükümet yaptığı her 5 işten 4 ünde olduğu gibi gene işi eline yüzüne bulaştırdı. papaz mevzusu, mavi marmara mevzusu, rus uçağı mevzusu, ışid mevzusu, feto mevzusu, barış süreci mevzusu, barzani mevzusu, esad mevzusu, suriyeliler mevzusu.. liste uzar uzar gider. demirtaş suçlu mudur ? bence de evet. pkk destekçisi midir ? evet. cezasını çekmeli midir ? mümkünse hak ettiğinden fazlası ile çekmeli. bu ülkenin bayrağına, devletine, kurucusuna ve dahi milletine düşman olan herkes gibi güneşi bir daha görmemeli. ancak usul yanlış usul. burası bir hukuk devleti ise ki öyle olduğunu söylüyorlar her şeyi usulüne uygun yapar adamı yargılatır cezasını kestirirsin. sonra ne aihm ne bir başkası kalkıp sana tek kelime söyleyemez. apo denilen gevşeği çok severler avrupalılar malum. ama serbest bırakın diyebiliyorlar mı ? diyemiyorlar asla da diyemezler. bu demirtaşı da siyasete karıştırmayıp yargıya bırakarak hakkı ile yargılatıp cezasını kestirseler idi şimdi böyle bir konu gündeme dahi gelmezdi.
insanın karısını anasını satmaya benzer.

s. demirtaş atatürk düşmanı teröristtir. idam edilmesi gerekiyor.
Vallahi damadın dolara bakmadığı gibi ben de hiç o tarafa bakmıyorum.

Benim milli tehdit olarak 1 derece Gördüğüm siyasal islamcılar ve tarikatlar.