bugün

din dil ırk farketmez yeter ki 18 yaşından büyük olsun
Birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de de 15 yaşından büyük bir insanla Rıza dahilinde ilişkiye girmek yasalara göre suç değildir. Daha doğrusu suçtur ancak suç unsuru oluşmamıştır.

Lakin ilişkiye girilen kişi sonradan (6 ay içinde) "şikayetçiyim beni kandırdı" derse siki tuttunuz demektir.

Bu Kişi 18 yaş ve üzerinde ise böyle bir risk zaten yoktur.
yasal sınırlar içinde kaldığınız sürece istediğiniz kadınla birlikte olabilirsiniz. bildiğim kadarıyla 18'den büyük olmalı. aksi takdirde tecavüzden yargılanabilirsiniz. bir de evlenme vaadiyle sex yaparsanız oda uğraştırır.
size şöyle söyleyeyim... bırakın yatıp kalkmayı.... internette bile sanal sex yapmaya kalkmayın 18 yaş altı birisiyle.
yasal bir sorun yoksa ve karşılıklı rıza varsa kadın, erkek kız, oğlan isteyen istediğiyle sevişmeli bence.
Değerli kardeşimiz,

Eşlerin yaşça birbirlerinden büyük olmaları evliliğe mani değildir. Özellikle bir iki yaş gibi az bir farklılığın bir sıkıntı olmayacağı kanaatindeyiz.

Evlenecek eşler arasında yaş bakımından bir denkliğin olması önemlidir. Yirmi yaşındaki genç bir kızın elli-altmış yaşında bir erkekle evlenmesi, yaş farkı bakımından birtakım sakıncaları doğurur. Bu meseleye ölçü olacak hususları Peygamberimizin (a. s. m.) hayatında görüyoruz.

Hz. Fatıma validemiz evlilik çağına gelince, Hz. Ebû Bekir ve Hz. Ömer gelerek onu Resulullah'tan (a. s. m.) istediler. Fakat Peygamber Efendimiz (a. s. m.), "Henüz küçüktür." buyurarak nikâha rıza göstermedi. Aynı talep Hz. Ali'den gelince, uygun gördü ve Hz. Fatıma'yı Hz. Ali ile nikahladı. (Nesei, Nikah:7) Nitekim, o sıralar Hz. Ebû Bekir elli bir, Hz. Ömer kırk iki ve Hz. Ali yirmi dört yaşlarında idiler. Hz. Fatıma ise on sekiz yaş civarında idi.

Erkekle kadın arasında aşırıya kaçmamak kaydıyla birkaç yaş farkının bulunması uygun görülmektedir. Peygamber Efendimiz (a. s. m.) ile Hz. Ümmü Seleme validemiz arasında birkaç yaş farkı vardı. Peygamberimiz ondan birkaç yaş büyüktü. Bunda bir sakıncanın olmadığını Peygamberimiz (a. s. m.) şöyle dile getirdiler:

"Bir kadının kendisinden daha yaşlı bir erkekle evlenmesinde bir mahzur yoktur."

buyrun bakın sizin hükümleriniz süphesizki saçmadı r he ve zinaya gelince onda bakaılm

Hz. Muhammed (S. A. V) Efendimiz şunları buyuruyor:

" Bir şahıs zina yaptığı zaman ondan imanı gider, tıpkı bir gölge gibi kişinin imanı başının üzerinde durur. "

" Zina yapmak konusunda sürekli ısrar eden bir kişi, puta tapan bir kimseye benzer."

" Muhakkak ki yedi kat gökler ve yedi kat yerler zina eden yaşlı kimseye lanet okur. Hiç şüphe yoktur ki zina yapanların avret yerlerinin kötü kokusu, cehennem halkını dahi son derece rahatsız eder.
Hz. Muhammed (S. A. V) Efendimiz şunları buyuruyor:

- isra Suresi, 32. ayet; "Zinaya yaklaşmayın. Zira zina yapmak, bir hayasızlık olup çok kötü bir yoldur. "

- Nur Suresi, 2. ayet; " Zina yapan kadın ve zina yapan erkeklerin her birine yüz'er sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe iman ediyor iseniz, Allah'ın hükümlerini uygularken zina yapanlara acıma duymayın. Müminler arasından bir gurup da zina yapanlara uygulanan cezaya şahitlik etsin."

buyrun bakalım nasılmış sizi müjdeliyorum umulurki yolunuzdan dönersiniz.
Önemlidir.
Reşitlik 18e girdiğin anda sadece yasal olarak insanın hayatına girer.
insan beyni 21 yaşından sonraya kadar öngörü anlamında -bunu küçük yaşta kullanmak zorunda kalmadıysa (erken olgunlaşmak da budur)- yeterli değildir. Bu nedenle bir kaç ülkede reşitlik 21'den sonra verilir.
Tutarlı olmayan, hayatını mantıksız risklere atabilecek, önüne ne geleceğini tahmin edemeyecek bireylerin seks gibi kendinden başka insanların da dahil olduğu durumlara maruz kalması, kişiyi o anda olmasa bile pişman edebilir hatta ruhen yaralayabilir.
18'ine yeni girmiş birine "oo artık reşit" diye yaklaşmak da bana göre bir miktar sapkınlık içeriyor. insanlar 2 gün önce girdiği yaşıyla bir anda olgunlaşmaz. O yüzden artık reşit/reşitim düşüncesiyle hukuki anlamda sağlanan her konuya -ehliyet, seks, içki kullanmak gibi- anında burnunu sokmamak gerek.

Kendinizi düşünün. Benim 20lerimle şimdim arasında oldukça fark var.
Şahsen, insanlara güvenmediğim için kendimi koruyabilecek biriydim ancak herkes bunu yapamıyor.
Birilerinin pişmanlığı olmayın. Seks yapabilecek zamanınız zaten olacak, ne kadar erken başlarsan o kadar kâr diye düşünmek çok anlamsız.
Tabiki önemlidir.sirf yaş değil akli dengeside yerinde olmalı.