bugün

gelecekleri varsa görecekleride var.
(bkz: portakalda vitamin)
geldikleri anda yedinci nesiller abla-abi olacaktır. onlar da basit işkencelerini yapacaklardır.

(bkz: geldikleri gibi giderler)
hoşgelmiş yeni feykler.
yedinci nesili izleyecek, uludağ sözlük' ün gelecek nesli.
(bkz: başlıkta inci var diye sevinen inciciler)
(bkz: gelseler de kurtulsak)
gelselerde şu çıtır muamelesinden kurtulsak diyerek hasret ile beklediğim nesil.
(bkz: sekkiz)
(bkz: doğmamış çocuğa don biçmek)
6. nesiller tarafından sürekli ezilmek durumunda kalan 7. nesiller için bir heyecandır. gelseler de biz de artık birilerini ezsek rahatlasak, ekolojik sistemi tamamlasak diye düşünülmektedir.*
içlerinde 2000 doğumlu yazarların olması yüksek ihtimal olan nesildir.
(bkz: yeni yetmeler)
bir zamanlar altıncı nesilin yedinci nesli dört gözle beklediği gibi. şu anda yedinci nesilin dört gözle beklediği nesildir.

not:altıncı nesil de bekliyor aslında sırf şunu söylemek için:

siz yokken buralar çayır idi çimen idi orman idi
yedinci nesillerin üzerine daha az gelinmeye başlanacağının belirtisi.
bir neslin hasretle beklediği nesil. keza onlar gelince ergenlikten çıkacağız çok şükür.
Nesil ayarcılarının yeni uğraş konusudur. *
ben şöyle yenilikçiyim ben böyle çağdaşım diyen bir sürü yazarın bulunduğu bu hoş bu nadide bu saygın ortama hoşgelirler efendim. burası öyle güzide bir sözlüktür ki nesil kavgası olmaz. kimse bir alt yada üst nesline bok atmaz. taa birinci ve yedinci nesil bile kardeş gibi geçinir. tabi tek eksik yönümüz gelen her yeni neslin yaşının küçük olarak düşünülmesi. 35 yaşında olup sözlüğe yeni üye olmuş bir sekizinci nesle hiç tahammülümüz yok.

biz böyle bir sözlüğüz. şimdi seçeneğini yap. ya buraya gelir bu elit sözlükte yazar olursun yada üye olmaz bu kaliteden mahrum kalırsın...
(bkz: başlık parsellemek)
gelmeleriyle biz yedinci nesili mesut edecek olan nesildir. **
(bkz: hoşgelsinler)
7. nesil'in kurtarıcısıdır.
(bkz: nesiller çarpışıyor)
yaş ortalamasının ilkokul 4-5 civarında olacağını tahmin ettiğim nesil. bol bol ben10 başlıkları göreceğiz sol framede demedi demeyin.

inşallah beni yanıltır makatıma leylek bacağı monte ederler.
gelsinler de 7 neslin çilesi bitsin.
bir an önce gelmesi gereken yazardır.
onlar geldikçe biz eskiyoruz, eskidikçe güzelleşiyoruz, güzelleştikçe değerleniyoruz.
7. neslin sabırsızlıkla beklediği talihsiz nesil.

(bkz: boku yediler afedersin)