bugün

cemaatci tarikatçı denilmekle yine dini suçlu çıkaran haber.
sistemin mına koyayımdır. madem psikolojik sorunları vardır, görütürün tedavi ettirin bire deyyuslar. o değilde hala bu olayları eline çekirdek alıp, televizyon karşısına geçip izleyen bakanlar yok mu ? - var var.
kızın haklı gerekçeleri var da, yine de annelerimizi kesmesek daha iyi olur diye düşünüyor insan. akıl sağlığınız yerinde mi la sizin? manyak herifler.
(bkz: ateş olmayan yerden duman çıkmaz) atasözünün bu duruma açıklık getireceği aşikardır. genlerinde bir sorun yoksa şayet kimse annesinin karnından psikopat olarak çıkmaz. demek ki kızı suça teşvik eden bir şeyler var. aile, din, okul...çok bilinmeyenli denklemi sadece birine değer vererek bulmamız biraz zor sanki..sadece dine, sadece aileye, sadece çocuğa yüklenemeyiz. belki de hepsini birden içeren sosyal yapıya ve sisteme göz atmak gerekir. ama yine de ilk etapta şu tekrar kanıtlanıyor ki: din kitlelerin afyonu olmaya devam ediyor.
tam bir trajedidir. kizin okumaya onca engele ragmen bu kadar hevesli olmasi muhtesem bir sey iken, annenin de bunu engellemek icin buyuk caba gostermesi korkuncdur. ayni anne-babanin muhtemelen veremedigi egitim yuzunden kiz yapmamasi gereken bir seyi yapmistir. her yonuyle cok garip bir durum. sorunlari ortadan kaldirmak ve onlari asmak arasinda ince bir cizgidir.
bedeni ve başı çöp kutusunda bulunan ama öncesinde villalarda dolaşan çocukları evet üstüne basarak söylüyorum çocukları, sınava girmesine izin vermedi diye annesini öldüren çocukları tekrar söylüyorum çocukları gördükçe ve on yıl önce çocukluğumda arkadaşımla kavga ettikten 10 dakika sonra aynı takımda top oynadığımızı hatırlayınca bize ne oldu sorusunu sormama sebep olan olaydır.
öldürmesinin tek sebebi, sınava girilmesine izin verilmediği aşikar olan kızdır.
gazetede yazana göre; annesini öldürdükten sonra, karakolda ifade vermelerinin ardından polisler eşliğinde sbs'ye girmiş kızdır. şaka yapıyosunuz ya.

(bkz: şakaysa çok ciddi ciddiyse çok komik)
kemik yaşı araştırılan kız. sbs olayın son noktası olmuştur aslında. kızın verdiği ifadeye göre anne sürekli dayak atıyormuş ve kız annesinin yüzünden son üç aydır okula gitmiyormuş. amacım cinayeti haklı çıkarmak değil ama sbs'ye sebep insan öldürmek çok basit kaçıyor.
Orestes kompleksini açıklayan olaydır.