Solcu erkeğin zeki olduğunu sananlari göstermiş başlıktır. Hayal dünyasinda yaşamayin :D.
Bi kız olarak öyle birşey olduğunu düşünmüyorum. Yoktur öyle bişey.
Oha harika tespit kesinlikle doğru.
duyguları, siyaset ve ideolojilerinin önüne koyan mal beyanıdır.
Rahmetlik bi büyüğümüzün dediği gibi; ne sağcıyız ne solcu biz bu milletin milliyetçisiyiz. Sol ile olan kavgamızdan dolayı sağ ile olan kavgamızı erteledik... Diyerek devam eder cümle. Beni alakadar etmeyen bi başlığa entry girmiş bulundum. Olsun. Pişman değilim.
- "böl parçala yönet klasik büyük devlet yöntemleri" "yıllarca müslüman olmayanlar yönetti bizi" "bak mesela niye hep müslüman ülkeler karışık" tarzında artık klişenin ötesine geçtiği söylenebilecek tarzda beyanlara sıkça başvurması ve buna çözüm üretememesi

- Genelde sanattan anlamıyor olması.kitapla tek ilgisinin kitapçı yakmak olması

-Yolsuzluğu hırsızlığı "herkes yapıyor herkes " şeklindeki argümanlarla haklı çıkarmaya çalışması

-Yeri geldiğinde din devlet ahlak gibi şeylerde dibine kadar muhafakar milliyetçi kesilip yeri geldiğinde sevgilisiyle uyuması geneleve gitmesi

bu liste çok uzar müdür.ha bunlar arasından bazen istisnai olarak entellektüel ve birikime sahip olup tutarlı yaşayan insanlar çıkar ama çok azdır

Not: iş bu iticilik çakma ve ortamcı solcuları da kapsamaktadır onlar da aynı derecede iticiliğe sahiptir