bugün

Üstü başı perişan, uzun süre saç ve sakal tıraşı olmamış, kendine çeki düzen vermemiş olmak.*
sokaklarda yaşayan yoksul insanlarda kötü karşılanan, entellektüel insanlarda ise 'ay çok karizmatik' yorumuna yol açan durum.
Ergen liselidir. Okulda yasaklanmis olmasi yuzunden tatillerde sac sakal uzatirlar.
depresyon sebebidir. bırakın sakal tıraşı olmayı, dışarı çıkmayı hatta yemek yemeyi bile düşünmezsiniz bu yüzden, zaman zaman.
saç ve sakalın sosyal bir alanda (bkz: kafe&bar) bir araya gelip birbirleriyle sohbet muhabbetten sonra alkolün de etkisiyle kimin nerede olduğunu bilmediğin karışma eylemidir.
(bkz: üniversiteli itemleri)
şu anki halimdir,etraftan gereksiz önerim yağmasına sebep verir,saldım çayıra mevlam kayıra.
Soğuk kış günlerinde sıcak tutacak eylem.
en sevdiğim karışımdır.
kendinizi sanki elinizde akşama yemek için biraz önce avladığı kocaman bizondan topladığı et parçalarıyla birlikte eve değil de sanki mağaraya giriyormuş gibi hissettiren durum. her gün baktığınız aynaya bir gün daha dikkatli bakıp "sen kimsin oğlum" sorusunu kendinize yöneltmeniz ile başlıyor her şey. sadece geçmişe dönmek istemiştim ama biraz abarttım sanırım. baby face bir insanken kıllı bir yaratığa dönüştüm. biraz sonra da ateşi keşfedip mızrağım ile yola koyulacağım. ben tekeri henüz keşfetmeden biri hazır olarak dört tekerli bir şey koymuş yakınıma neyse ki onu kullanıyorum. bir de değişik bir canlı türü keşfettim bana benziyor gibi saçlar aynı ama sakalı yok. onunla tam olarak ne yapacağımı henüz bilmiyorum. neyse önce bir yola koyulayım bunu sonra düşüneceğim.
Esmerlerin yapmaması gereken şey.
bazen sadece gözlerini görebildiğimiz erkeklerdir. saç-sakal sahiden erkeğin makyajı. elbetteki olsun, ama yüzünüzde sadece gözlerinizi göreceğimiz kadar da abartmayın beyler. bunun dışında gayet hoşsunuz, yarasın efenim.
Eskiden bakımsız erkekler için söylenirdi. Şimdi nereye baksan her gencin saçı sakalı birbirine karışmış. Bıyıklar favorilerle birleşiyor falan (bkz: tövbe bismillah)
Yaklaşık iki aylık karışıklığa Bu gün giderek son verdiğim durum.

Tıraş bittiğinde berber koltuğa oturup derin nefes aldı ve alnındaki teri sildi.
it uğursuz gibi ortada gezmek.

az bakın kendinize olm. gencadamsınız.
güncel Önemli Başlıklar