bugün

Yüksek tepelere kar yağmasıdır.
Saçlar, insan dağının zirvesidir.
Zirveler karsız olmaz.

Dünyaya Geldik. Kara Saç, Ak Defter..
Ve Bir Gün Gideceğiz Ak Saç, Kara Defter...
kötü durumdur.

henüz yaşamadım ama 5 sene sonra falan benim de ağarır. ama bayanlar hafif kır saçlı erkeklerden hoşlanırmış. eğer doğruysa derhal dünyanın derdini üstlenip saçlarımı ağartabilirim.

(bkz: kızlar)
orta yaşlara geldiğinizin kanıtıdır. saçı erken beyazlayan insanların en iyi avantajı saçları çabuk dökülmüyor.
(bkz: superoksit radikali)
(bkz: serbest oksijen radikali)
''saçlarına yıldız düşmüş, koparma anne'' dizesinde çok güzel anlatılan olay.
Ölümün yavaş yavaş yaklaştığının bir göstergesidir.
şu anda kafamın üzerinde kıllarda görülen durumdur. 16 yaşımdan itibaren başlamıştır. iyi bir durum değildir ama dert de değildir.
18 yaşında başıma gelen durumdur. Çok sıkıntı değildir.
dert edilmemesi gereken hadise. enteresandır ki saç beyazlayınca dökülme duruyor çünkü.
bende ki bu şehvet saçlarıma aklar düşürmüştür. bazen keşke kız olsaydım diyorum o kadar yani. bu ne illet birşey geldiği zaman bütün aktiviteler adeta donuyor bastırılmış duygularmı desem ne desem bilemedim. aynı şuna benzetiyorum. adam dünya zengini ama para harcaması yasak hiçbirşey alamıyor o parayla, şimdi soruyorum o adam o paraları rulo yapıp üstüne oturmazmı heee? oturmazmı? başka neye yarar?
iki şarkının zamanının geldiğine işaret eder:

1. neden saçların beyazlanmış arkadaş
2. aynalar--salim dündar'dan
Geçen bir arkadaşla görüşmüştük. iş hayatı vs. Derken saçlarına 3-5 ak tel düşmüş, gözüme ilişti. Çekicilik kattığı kesin.
Olgunlaşıldığının göstergesi bence aynı zamanda.
aklar çoğalınca arkasından şu cümle duyulur: "biz bu saçları değirmende ağatmadık".