bugün

pirinç pilavını sofradan eksik etmemek * *, sabah akşam yıkamak *, derinin çok kurumaması *, kırıklar için bakım kremi kullanmak *, bi de çok taramamak *
ya da bırakın 3 ayda uzayacağına 5 ayda uzasın. illa ki çıkacak o saç.
her gün yıkamak.

her sabah düzenli olarak yıkadığımdan çabuk uzuyor.
saçı hergün yıkamak saçı uzatabilir belki ama,
unutulmamalıdır ki iğrenç birşey de olsa,
saçın güçlülüğünün ve güzelliliğinin derideki yağa da ihtiyaç vardır.

gelelim saç uzatma yollarına,
yılan yağı saç uzatır.
ancak bunu kullanırken
cinsel isteği tetikleyebileceği unutulmamalıdır.

badem yağı ve zeytin yağı 3' de 2 oranında karıştırılıp diplere çok sürmeden saç uçlarina yedirilmelidir.

çamterebendi yağı da kullanılabilir.

eğer saçlar bilindiğinin aksine örülür veya sıkıca bağlanırsa,
saçın uzama hızı artar.
sinameki kürünü düzenli olarak 3 ay uygulamak. şampuanın içine 5-6 diş sarımsak koymak.
Yılan yağı ve priorin şampuan.
kestirmemek.
saçlar yaz mevsiminde daha çabuk ve çok uzuyor. sıkıntı yapmayın kış mevsiminde yaza kadar iyi bakın yaz mevsiminde uzar nasılsa.
bokunuzu sürün kafanıza.

gübre gübredir canlar.

aay.
kemik iliğini badem yağı ve susam yağıyla karıştır dibine dibine sür sar güzelce uyu 5 saat sonra yıka. ama 2.yıkamaya kadar leş gibi kokacaksın söyleyeyim.
beklemek.
(bkz: yok öyle bir dünya)
saçınızı yıkadıktan sonra jöle veya krem sürmeyiniz, güçlendiğini ve uzadığını kolaylıkla farkedebilirsiniz.
turplu su.

1 turp kabuklarıyla beraber rendelenir. 1 bardak suda yarım saat haşlanır. ılıdıktan sonra içine 1 yumurtanın sarısı koyulur(tekrar söylüyorum ılıdıktan sonra, benim gibi kaynar suya atarsanız pişer o yumurta). bu karışım güzelce çırpılır saç diplerine sürülüp 1 saat bekletilir, ılık yada soğuk suyla şampuanlanıp yıkanır. sıcak su olmayacak yoksa saçları açamazsınız.

haftada 1 kere uygulanması kafidir.

dipnot: bu kürü uygulayacaksanız kafanıza başka şeyler sürmeyin
gübresini suyunu bol vermek gerek.
(bkz: sözlük kadınlar hamamına döndü efendim)
uzun saçlılara bakın. üzüm üzüme baka baka kararır hesabı, saç saça bakarak uzayabilir.
(bkz: einstein was here)
her üç ayda bir saçların uçlarından aldırmak , düzenli banyo yapıp ardından saç kremi kullanmak saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar eğer hala uzatamıyorsanız takma saç kullanın derim .
daha çabuk nasıl uzar bilemem ama kırıkların azalması konusunda otacı'nın bitkisel şampuanları harika.
"uclarindan azicik, sadece kiriklarini alacaksin bak" dediginiz, ama her defasinda sacinizi hayvan gibi kesen kuaforunuzu degistirmek.

gidin, adam gibi bir kuafor bulun kendinize arkadasim! sonra bana da verin adresini, ben de gideyim...
karşılıklı durun bir*birinizin saçını çekin uzar .
şampuanınız içine 21 adet doğum kontrol hapı atın. sonra o şampuanı bitene kadar kullanın saçlarınız uzamazsa gelin bu adresteyim.

(bkz: %100 çalışıyor)
yıkamak, kırıklarını düzenli olarak kestirmek sonra yeniden yıkamak ama öyle banyodan banyoya değil yüz yıkar gibi sabahtan sabaha.
kesmezsen uzar kardeşim niye kasıyosun.biz bunları düşünürken badem bıyıklar uydu yolluyo söyliyim.
(bkz: sabır)
amuda kalkıp duş almak saçı uzatıyor. yer çekimi denen bir şey var. demedi demeyin.