bugün

Geçen hafta beni dumura ugratan olaydir arkadaş noluyor ya herzamanki gibi siktin saçları tamam bişey demiyoruzda 10 lira idi ne ara 15 oldu amk 10 lirayada iyi aliştirdilar mk 5 tl 7 tl derken bi anda oluverdi mk. Dayama ucreti dahil heralde.
20 TL den ne zaman 15 e düştü vaayyy beeeaa!
bunlar hep enflasyon.

dolar ve euro nun dış piyasalardan kaynaklı baskısı ile ve ayrıca FED in politika değişikliği sonucu piyasaya sürdüğü dolar miktarını düşürmesi sebebi ile doların haddinden fazla değerlenmesi karşısında ayrıca iç politikadaki gerginliğinde etkisi ile yurdum insanının yaşadığı yoğun stress karşısında saçlarının dökülmesi sonucunda berberlik işini yapan esnaf sayısının azalması karşısında bir arz talep dengesi bozulmuş ve dalgalanmaya başlamıştır. yakın zaman içerisinde yine dengesini bulacağını düşünmekteyiz ancak sınırlarımızdaki gerginliği durumuna bağlı olarakta enflasyon değişim gösterecektir. Bir de dikkat etmemiz gereken bir nokta var biliyorsunuz ki yaz ayları geliyor barajlardaki su seviyesi azalacağı için su faturalarına zam gelme ihtimali yüksektir eğer böyle bir durum da söz konusu olursa bugün 15 tl olan saç traş fiyatı yarın 20 tl olabilir. dikkat edilmesi gereken bir hadisede budur.
Sac trası 2 senedir 20 tl zaten. Siz hangi kasapta tras oluyorsunuz acaba.
insanın, adana ( ankara- manisa- izmir vs ) tarzanı olası gelir.
iiyimiş bizim orda 60 tl.
Fakirleri üzmüştür. Benim köpek bile 50 liraya tıraş oluyor amk.
kadın saçının en az 30 tl ye kesildiği bir sistemde dua edilecek miktardır.
senin istediğin modeli tarif etsen de kendi kafasındakini yapan sıcak samimi mahalle berberleri yerlerini kuaförlere bıraktığı an başladı bu fiyatlardaki artışlar.Nerede o eski mahallenin nabzını tutan berber amcalar.
3 tl ye okul tıraşı yaptırdığım zamanı bilirim. hey gidi hey.
ben bide pembe maske yaptiriyom etti mi 25. ustune bide sir agda etti mi 35. olm cidden pahali ya.
Saçlarını kazıyan biri olarak pek ilgimi çekmeyen fiyattır,en son kuaföre 2007 yılında gittim.
3 ayda bir gittiğim için her gidişimde 2 lira artıyor şu berber piyasası. en son 13tü, 15 mi olmuş yani? Bi de eski berberimiz diye gidiyorum, hem kola hem cüzdana dayar oldu artık.
saç uzatanların umurunda olmayandır.
cilt bakımı yaptırıyorsan 30 tl ye bile çıkar.
kafayı her seferinde 3 numaraya vuran beni çok alakadar etmeyen olay.

(bkz: kendi saçını kesen yazar)
kenar mahalle berberlerinde ortaya çıkan durum. iyi bir semtte 30-50tl arası, elit bir semtte ise 50+TL şeklinde gider fiyatlar.
Kırklareli gibi küçük bir şehirde bile 25 lira fiyat biçilen, insanı sinir stres sahibi yapan sistemdir. öğrenci mecbur, nasılsa verecek kafası ile hareket eden esnafların yaptığı ne kadar doğrudur bilinmez.
Erkek için saç önemli, buna binayen 15 tl ye saç kestirirseniz ''hey onbeşli onbeşli diye ağıt yakarak çıkarsınız berberden '' ayrıca berberiniz traşınızı her zamankinden itina ile yapıyorsa bu fiyatlara zam yaptığının alametidir bilginize...
Bazı berberlerin eşine aldığı hediyelerden sonra fiyat yükseltme olayıdır. Benim kendi berberimde hala 10 tl.
bursanın göbeğinde fomara da 6 tl ye kesiyolar aq. siz ne ayaksınız?
akp hükümeti döneminde olmuştur.

o değil de 5 tl'lik kestirmek nedir amk. sanki kuruyemiş alıyorsun.
Avm lerde 40 tl olmasindan mutevellit cenenizi kapayin bence.
her yerde sabit olmayan fiyat artışıdır. ekmek değil sonuçta bu.
yıllardır 15 tl ye traş olduğumdan ötürü şahsen pek germeyen zam olmuştur,
başlığı görünce aklıma geldi birazdan gidicektim, 20 yapmış mıdır diye korkuyorum.

hatta az önce ev arkadaşım, "derse girme, traş olmaya gidelim senin saçlar da uzamış" dedi.
hatta derse girmezsen traşı ben ısmarlıcam dedi, işte arkadaş bu dedim.
fakat biz sözlükte bu başlığı görünce çocuk dersini kaçırma abi sen git demeye başladı.
hayırlısı olsun.
2 aydır berbere gitmiyom, 30 lira kardayız o zaman.