bugün

taş ve sopalarla yapılacaktır.
Sozelciler kelimelerle doverde sayisalcilari bilmem.
Ego, kaygisizligin yanında daima kaybeder.
Dolayısıyla sayisalcilar kaplumbağa tavşan hikayesindeki tavşan misali kaybeder.
okullar açılsada rahatlasak dediğinizi duyar gibiyim.
görsel

sözelcilerin su alırken bile zorlandığı dünyada galip tarafın çoktan belli olduğu savaştır.
Bütün liseliler toplandık toplandık sorduk neden silik olduk ¿....
Araya biyolojiyi koyun orta yolu bulalım.
sözelcilerin alacağı savaştır.

zira tm'ciler olarak sözelcilere el altından yardım edip savaşı kazandıracak, ardından sözelcileri de yok edip dünyaya hükmedeceğiz.
sayısalcıların savaş alanında kazanıp, masa başında kaybedeceği savaştır.
türkiyemiz de çıkmayacağı gerçeği aklıma geldikçe kalbim de küçük bir ağrı yaratan olaydır.
Sozelciler guclu hitabet yetenekleri ile insanlari etkiler. Ama savas icin gerekli olab silahi, aleti sayisalcilar yapabilir, onlar da propaganda yapamaz. Esit agirlikcilarda ne tam silah ne tam propaganda yapabilir ikisinden de yarim yarim.
aklını kullanan kazanır arkadaş sayısal yada sözelci olmanıza gerek yok. yaptığınız işin hakkını verin yeter.
Bir sayısalcı olarak eşit ağırlıkçılar candır diyorum.
savaşlar sayılarla değil tarihsel bilgiler ve mantıklı hamlelerle kazanılır.
Kimyacılar bizde, doktorlar bizde, planlama işleri bizde, fizikçiler, mühendisler kısacası bir ordunun işine yarayacak herşey bizde. Sayısalcıların eze eze kazanacağı bir savaş olur.
jandarmanin gelip "daalin lan mina goduklarim, bir suru isimiz var bi de sizle mi ugrascaz lan!" demesiyle aninda son bulacak savasimsi.
felsefecilerin kazanacağı savaş. her alanda adamları var.
Kalem kılıçtan keskindir. Yeterli sayıda makyavelist sözelci ajanı sayısal kampına sizdircaksin ilk olarak.

efendim biz zaten sayısala aklımız yetmediği için gidemedik yoksa hepimiz aslında sayısalciyiz, sozel okumuş olsak da bizim ruhumuz ve kalbimiz bugüne kadar hep sayisalcilarla birlikte atti. Eger bize imkan verilirse butun sozelcileri tarumar etmek icin ne mumkunse yapmayı görev addediyoruz diyecekler.

sonra sayisalcilar kilit konumlara bu sozelcileri yerlestirince savas daha baslamadan bitecek cunku sozelciler bu sekilde yillardir sayisalcilarin kilcallarina sizdilar zaten.

Sayisalci görünümlü özde sözelci pilotlar sayısal kampını bombalayacak ve savaşı kazanacaklar.

(bkz: inspired by true events)
biraz sayısalcı biraz sözelci üzerine biraz da karabiber galiba kazanan eşit ağırlıkçılar.Tabi ki de sayısalcılar...
eşit ağırlık kısmına oy veriyorum, çok sağcı veya solcu olmamak gerekir.
Sayısalcılar "çarpar", sözelciler canlarına "okur"
sayısalcılar olmasa okuyacak kağıtları bile yok. sayısalcılar olmasa cevap vazacak kalemleri bile yok. sayısalcılar olmasa eşit ağırlık olduğunu bilmeye tartıları bile yok.
eşit ağırlıkçıların hakem olarak,ara bulucu olarak meydana çıkacağı savaştır diye tahmin ediyorum.
Savaş yerine ittifak yapılırsa ortaya şöyle bir sonuç çıkabilir.

görsel