bugün

it s me. kısa ve öz aptala anlatır versiyonda anlatacak varsa anlatsın.

bu yaşıma geldim. bilmemekte ısrar edicem. kimselere soramadım da. google a bile yazmadım.
şimdi bi dava var diyelim. iki taraf kavgalı olsun. birini bi avukat savunur. diğerini diğer avukat savunur. hakim de dinler karar verir. savcı nerde lan?

savcı ne abiler?

edit: barbarossa , muhtemelen gelecein hakimi savcısı. teşekkürler.
savcı kimdir: işlenen bir suçtan dolayı en baba 24 sene hapis yatacak insana 1200 yıl hapis isteyen adama "savcı" denir.

savcı'nın görevi nedir: hükümetin ve cemaatin isteklerini yerine getirir.

savcı'nın belirgin özellikleri: badem bıyıklı olmaları, adliye mescitinde namaz kılmaları, halka tepeden bakmaları ve küçük görmeleri, hakimler tarafından siklenmemeleri savcıların belli başlı özellikleridir.
savcı: sav öne sürer. yani iddia makamıdır.
cahil değildir. hemen cevap veriyorum, savcılar savma işini yapıyor, yani davayı mahkemeye havale eder, mahkemenin konusu olacak hale getirir, oraya savar. idari görevlerini saymıyorum çok uzun sürer.
sineksavar geleni saviyor gidene sovuyor.ne yapiyor gidinde bir bakin hepsi moruk odalarida tarihin arka sayfasi gibi gencler doguda surunmece moruklar burda keyifte.
türk vatandaşı ise normal olan durumdur. zira memlekette cumhuriyet savcısı var ile yok arasındadır.
"Savcı, nedir düşündün mü,

Dağları sorguçlu kılan?

Onlar susmaz, gece gündüz, onlar haykırır yüceden.

Gelmiş dağlardan yalnayak, durmuş kapına bir ıssız,

Seni bile içli kılan.

Savcı, nedir düşündün mü,

Bıçakları uçlu kılan?

Bir eski hak alınmamış, bir dere kan sorulmamış,

Şunun bunun alın teri,

Alınları taçlı kılan.

Savcı, nedir düşündün mü?

Yazıları suçlu kılan?

Usla, yürekle büyümüş, Gündüzler geceye karşı,

Ama nedir çağlar üzre,

Beni senden güçlü kılan."