bugün

(bkz: Vitaminsizlik kaynaklı Vitaminsizlik)
Savaştaki ülkelerde alışveriş mi yapıyor millet? Talep yok, talep olmayınca fiyat düşer.
Savaş ile enflasyonun bağlantısı ne amk ergenleri.
Z kuşağı bebeleri'nin saçmalama mottosudur bu Siyasal islam denen söylem, he yavrum he, Erdoğandan önce Türkiye güllük gülistanlık refah içinde yüzen evde beslediğimiz köpeğimizin bile döner yediği müreffeh bir ülkeydi zaten , Erdoğan'dan önce Türkiye her alanda yetersiz bir ülkeydi, Erdoğan ve akp iktidar olduda ülkede liberalizm temelli ekonomi modeli uygulandı, bu yeni model ile devlet hazinesine yük olan kurumlar özelleştirildi ve imf' ye olan borçlar ödendi. Bir daha da bu millet yıllarca imf'nin boyundurluğu altında ikamesini sürdüren Türkiye 'yi görmedi, Allah Erdoğanı bu milletin ve bu ülkenin başından ayırmasın diyorum.
Savaşta 10 milyondan fazla insana bedava mı bakılıyor. ilaçlar bedava mı. Düşman yakalanıp vatandaştan daha mı kıymetli.
Şöyle bir gerçek var, enflasyon düşünce petrol döviz gıda fiyatları hammadde düşmeyecek. Ekmek yine 10 lira yada daha üstü olacak. Hükümetin eline şöyle bir koz geçecek, emekliye işçiye asgariliye zam yapmicak çünkü enflasyon düştü dicek. Ordada şark kurnazlığı var yine. Açlık sınırını açıkladı tüik 19bin. Emekli 10bin asgarili 17bin alıyor. Yinede ücretlere zam yapılmayacak ara zam yok dediler. Niye çünkü enflasyon düşme eğilimi niyetini gösterme çabası içerisine girme vaziyeti almaya hazırlanıyor netekim...
türkiye ekonomisini dolar bazında hep bu şekilde büyütür. büyüme için 50 yıldır seçilen yol budur.
kısaca yöntem safha safha şöyledir.
1-faizi düşür döviz patlasın.
2-enflasyonu yükselt döviz reel bazda düşsün.
3-enflasyonu düşür, ülke döviz ekonomisi döviz bazında büyüsün.
burada sıkıntı yaratan nokta, bu büyümenin finansmanının halka ödettirilmesidir.
ben normal karşılıyorum. hep halk öder.
başka bir şey beklemeyin.
üretimle, yeni teknolojilerle büyümek istiyorsanız. bilimle ilgilenip, hobi garajlarınızda yeni dizaynlar, laboratuarlarda yeni teknolojiler üreteceksiniz. yoksa olay bu.
Halbuki 70, 80, 90'lı yıllarda turkiye'nin ekonomisi çok sağlamdı. Hiç Enflasyon, hayat pahalılığı, geçim sıkıntısı yoktu. Ekonomi uçuyordu. Her şeyi üretiyorduk. Dünya çapında markalarımız vardı.
Sonra 2002'de ak parti geldi ekonomiyi mahvetti, refah içerisindeki vatandaşın ekonomisini perişan etti. Buna rağmen her seçimi kazandı.

görsel
Filistin israil’i vurdu. 1200 kişi öldü, israil borsası %3 düştü biz %9 amk! Sorsan din kardeşiyiz!
savaştaki ülkeleri siktir edin.

allahın kongosundan bile daha yüksek enflasyona sahibiz.

kongoda bildiğiniz üzere yamyamlık halen oldukça yaygın bir gelenek!
6 ay sonra bambaşka bir türkiyeye uyanacağız diyen bir şuursuzu bile bu millete yutturdularsa varın gerisini siz düşünün. bir önceki bir sonrakinden iyi olacakla başladı gözlerime bakın anlarsınıza kadar gelmişti şimdi bu durumdayız.
embesil islamcıların neden olduğu durumdur. aklını kullanamayan insanlara iktidarı verirsen böyle pahalılıkla mücadele edersin işte.
Normaldir,onlar dış düşmanla savaşıyor. Bizim hem dış hem iç düşmanlarımız var. iç düşmanlarımızın en büyüğü çoğu sabeteist olan,gözü doymayan,ekonomik terör estiren Tüsiad üyeleri.
(bkz: ver yetkiyi gör etkiyi)
(bkz: ciasal islam)
türkiye'nin yaşadığı bir gerçektir. bunun sebebi ise şöyle bir örnekle verilebilir.
1. savaştaki ülkeler devamlı silah ve mühimmat üretip satın almak zorundadırlar. buda
bir nevi enflasyonu etkilemektedir.
2. türkiye'de ise ödemek zorunda olduğumuz, yada birileri tarafından ödenmesi şart koşulmuş kişilere(5'li çete) döviz garantili ödeme yaptığımız için, türkiye savaştaki ülkeden daha beter duruma gelmektedir.