bugün

üçüncü nesil yazar.*
sava$ta ele gecirilen du$man askerlerine kar$i otturucu guc olarak kullanilabilecek yazar. ma$allah butun i$kenceler hakkinda bilgi sahibi.*
Karşındakini tanıyıp tanımadan kafasından kurdugu karaktere kendini inandırabilen yazar.
http://www.uludagsozluk.com/e/5023681/

çok b.ktan bir durumda olan yazar. şansa ihtiyacı yok. doğru olanı yapmış yazardır.
"yiğen sen naptın yav?" sorusunu an itibariyle kendisine yönelttiğim, yaraklara yan basmamasını dilediğim yazar. hayır para alması falan şeyimde değil de, bin lirayı kaybetmesi bana bile evlat acısı gibi koyar be.
zerdüşt din adamı.
(bkz: sasaniler)
ayrıca
(bkz: sazan)
serbest çağrışım.
(bkz: hasan şaş)
kendisi bok gibi zengindir.

--spoiler--
benim yeşille tek alakam vardır o da doların yeşili. ha bir de hawaii'deki palmiyeler var. ahaha.
--spoiler--
istanbulda oturan yazarlardan biridir. nesil takintisi bulunmamasi en guzelidir. seviyoruz seni sasan.
uludağ sözlük sabahçı yazarlar hikaye ekibi nin en kafa elamanlarından birisi. muhabbeti gayet güzel,hoş. fevkaladenin fevkinde falan. ne biliyim. iyi yazar işte... *
ilk tanışmamızda bana çok babacan davranan , hoşsohbet, misafirperver ve kafa adamdır.farklı konulardaki merakımı elinden geldiğince gideren candır. egzotik ortamlarda ve yemyeşil vadilerde beraber zirve yapılasıdır. canı gönülden ağırlanasıdır.* *
kürt bir kardeşim. onla kingo disco'da tanıştık bayağı kafa iyi ve girişken birisi. * *
kendisinin fikirlerini ah keşke diyorum herkes herkes...

o kadar güzel yazmış ki face'te bir video altına yazdığı yorumu copy paste ediyorum affına sığınarak.

Silahlı bir Kürt ayrılıkçı örgüt kurulması 60'ların sonlarına dayanır. Bu dönemlerde bu tür bir örgütün kurulacağını öngören MiT de kendi üyelerinden Kevser öcalan'ın kocası Mülkiyeli kürt ve o dönemin hızlı solcularından A.öcalan'ı kullanır kontrol amaçlı ve ibrahim kaypakkaya bu örgütlenmenin başını alacakken devreye öcalan sokularak kontrol altına alınmaya çalışır ama ipin ucu kaçar.
Eveet güzel senaryo, dış mihraklar kaos yaratmak için kendi kendine bir canavar salmıştır Türkiye'ye. Ama sadece senaryo bu. Tipik... Dış mihraklar ortalığı karıştırmak, ülkenin zenginlikleri ve silah satabilmek için böyle birşey çıkardı. iyi tamam; süper komplo teorisyeniyiz de bu kadar destek görmesi de dış mihrakların işi mi? Türkiye Osmanlı'nın sön döneminden beri süregelen Kürt sorununu ulusal kimlikle çözmeye çalıştı ama görüldüğü gibi bir yararı olmadı.. insanlar temel haklarını istediler ve devlet bunu bariz bir şekilde yeni devlet isteme olarak yorumladı. teröristler yeni devlet istiyor olabilir fakat onlar Kürtler'i falan temsil etmiyor! Hangi Kürt Kürdistan diye bir devlet kurulsa gitmek için heves eder? Türkler ve Kürtler beraber kardeşçe yaşamaya alışmış toplumlar.
Türkiyeliyiz neticede. Fakat Türkiyeli etniK kökeni Kürt olan insanlar dilleri ve etnik kökenlerinin tanınmasını ve bazı temel haklarını istedi diye devleti bölmek istiyorlar demek komik geldi bana.
Türkiye'de oy kullanabilen 8-9 milyon etnik kökeni Kürt olan vatandaşın olduğu tahmin ediliyor(Kimisi ise 5 milyondan bahsediyor). DTP'nin genel seçimlerde aldığı oy ise : 2.271.566 . Yani bütün Kürtler'i temsil etmiyor. Diğer oyların Alevi Kürtleringenel de CHP'ye, batıdaki kent yaşamına ayak uydurmuşların ise genelde muhafazakar akepe gibi partilere oy verdiğini biliyoruz. Şimdi onu bunu geçtim, DTP'nin içinde bile gerçekten barış ve kardeşlik isteyen sayısı çok olmasa da insanlar var . O kafa yapısındaki adamları söylemiyorum bile. Anlayacağınız tartışılması gereken pkk sorunu değil, Kürt sorunudur ayrıca. Kendi temel haklarını isteyen adamlar pkklı ilan edilmemeli diye söylüyorum bunları.
Geçen Norşin denmesi mesela. Çarpıtılıyor olaylar, mesela Van'lıyım ben ve memleketime oradaki insanların hepsi gibi Van diyorum ve gurur duyuyorum. Diyarbakır'lıların çoğu Diyarbekir diyorsa Diyarbekir olmasında ne sakınca var? Başka dilde mi olacak o zaman? Mesela istanbul constantinopolis mi olacak
deniyor. istanbul'u öyle telaffuz eden istanbul'lu görmedim ben. Ama nerelisin dediğimde Dersim'liyim diyen Tunceliliyi çok gördüm. Ayrıca elbette her yer değişmeyecek, yasalara aykırı olmayan düzgün isimler durabilmeli bence.
Af konusu da var. Eylemlere karışmış ve cinayet işlemiş teröristler elbetteki ceza almalıdır, zira bu anayasal suçların işlenmesi demektir, terörü geçtim bile. Fakat olaylara karışmamış henüz eylemde bulunmamış teröristler bir şekilde affedilebilir (ki şu an yapılıyor bu kararlılıkla devam etmeli).
Kısacası Kürt sorununu halletmek zor iş değil; yeter ki insanlar empati yetisini kullansın, geliştirsin. Her Kürt'ü terörist sempatizanı ve bölücü olarak algılamasın. Biraz anlayışlı olsun. Atatürk boşuna size dogmalar ve nas bırakmıyorum demedi. Günün koşullarına göre biraz hareket etmeliyiz. Ulusal Türkiyelilik kimliği korunmalı ama insanlar bir kaç hak istiyor diye bu noktaya gelmemeliyiz.
özel mesajla şahsıma hakaret etmiş zavalla bir ayrılıkçı. tabi ki hakettiği cevabı aldı. ha moderasyona şikayet eder falan şimdi.. görmediğimiz hainlik değil belli kesimden.