bugün

düzgün bir kızla tanışıp, düzgün bir ilişki isteyen erkeklerin durumudur. sarışın kızların çok havalı, artist olduğunu düşünürler.
adamdır, candır, gelsin beni sevsin esmerim.
esmer veya kızıl saç, beyaz ten kombinasyonuna düşkün erkektir.

ama sarışına da hiçbir zaman hayır diyemez.
kadınlardan hoşlanmıyor olabilir veya sarışın kadınları itici buluyor olabilir.
üzerime cektigim erkek türüdür. evet o erkek benim. bu topragi kurtaran, emperyalizme direnen, asil kadinlar ekseriyetle esmerdi. kendi sacinin rengini cekemeyecek kadar kimligiyle kavgali olan, emperyalizme yem olmus kadinlar ise kuaför önünde kuyruk olup, "ayyy sirsineaaam" diyen kadinlardir. esmer olmaya nasil bir düsmanlik, nasil bir kin var iclerinde, anlamiyorum. sanki sarisin olmadan, kafalarina sise sise hidrojen peroksidi bocalamadan, "beyazlara" benzemeden güzel olamayacaklarmis gibi.
bilincli veya bilincsiz aslinda verdikleri mesaj sudur: bir tek avrupalilar güzeldir. mesup oldugum dogulu halk güzel degil ve ben dogulu kimligimden utandigim icin batililara hayiflanip onlara benzemeyi hayat gayesi yaptim.
hay sizin su anlayisinizi s...eveyim. türk kadini o güzelim siyah saclarina kiyarak neler ettiginin farkinda bile degil. cirkinlesmek icin üstüne de ton hesabi para döken baska bir kadin milleti daha var mi acaba?
sarışınlardan bıkmış erkek olabilir.
sarışının adı esmerin tadı lafının doğrulunu tecrübelerle ispatlamış erkektir.
esmerin tadını almış erkektir.
(bkz: zevkler ve renkler tartışılmaz)
esmer güzelinin hiçbir şeye değişilmeyeceğini bilen erkektir. ne lan o öyle yumurta gibi renkli gözlü klasik isveçli güzel hatun tipi. esmer gibisi yoktur arkadaş, olsa da yesem.

hem esmer adamın yanında da sapsarı bi şey güzel durmuyor, hımsff hımsff. olmazsa olmaz klişe;

(bkz: zevler ver renkler falan)
kumral nimetlerinden faydalanmak istiyor olabilirler.
yok gibidir,azdır onlarda belli etmez.
sarışın sevmezse esmer sever.
Saırşınların kendisine yüz vermediği bir erkektir.
alnından öpmek gerek.
sarışın sevmeyen erkek..

şair der ki; "Saçlarını buğday başakları gibi savurma be sarışın kız". sonra yazmaya başlar.
Coğrafi koşullar etkiler zevkleri. Adam iskandinavya'da yaşıyorsa sarışın görmekten gına gelmiş ve rotayı hayalindeki esmer kıza çevirmiştir. Ama biraz daha sıcak yerlerde sarışınlar o kadar yaygın olmadığından bolca rağbet görebilirler. Kumrallarda da ayrı bir tat vardır ama demedi deme!
ben de her yerde 10 metre dibi gelmiş çakma sarışınlar görsem ben de sevmem.
sonuçta kendi zevki; sarışın değil de esmer renkli gözlü de seviyor olabilir.
Bu ne ya peynir sevmez gibi. Fabrikadan mı çıkıyor bu.
karaşın seven erkektir.
benim o. ama ne şanstır ki bu yaşıma kadar hep sarışınlar çıktı karşıma. bir esmer için büyülenip, ayaklarım yerden kesilirken ben hep bembeyaz tenlerde uyudum. olmaz böyle bir şans.

tanrı benimle dalga geçiyor. artık kabullendim bunu.
ulaşamayacağı için sevmeyen erkektir. türkiyede yaşayan her erkek sevmiyorum dese de sever içten içe.
bakımlı esmer seven yazardır.

esmer olacaktır hatun dediğiniz ama bakımlı esmer olacak. favorisi, bıyığı olmayacak. eğer olacaksa sarışın olsun daha iyi
kızıl seven erkektir. Veya esmer seviyordur.
dip boyası gecikmesinden korkar.