bugün

şarkıyı kötü yorumladığını düşünen veya kendine güvenmeyen solistin, şarkının sonunda "işte eziyetten kurtuldunuz" anlamında kullandığı rahatla(t)ma sözüdür.
(bkz: anne bitti)
evet sayın seyirciler şarkı bitti!!alkışlayın!!! *tamam!şak şak şak*
şarkı ya çok iyidir ve dinleyiciyi kendinden geçirmiştir ya da çok kötüdür ve yine dinleyiciyi kendinden geçirmiştir. solist ilk durumda ne yazık ki, ikinci durumda ise iyi ki şarkının bitmiş olduğunu belirtme ihtiyacı duyar. o solisti ben tanıyorum, biraz dengesiz bir tip, bir bakıyorsun harikalar yaratıyor bir bakıyorsun dökülüyor. ( sanıyorum biraz alkol problemi var ) ama iyi bir insan kişidir yine de, geçenlerde meydandaki güvercinlere yem atarken gördüm. güvercinler kanatlarını çırpıp durdukça o da zeki müren'den bir şarkı söylüyordu meydanın ortasında. eh tüm sözlük yazarları bilir ki bir sanatçı alkış olmadan yaşayamaz.
kibariye'nin yaptığı şey,şarkı bittikten sonra bitttiiiiii diye bağırır.O yetmez gibi bir de yaşasın Türkiye diye de böğürür.
Aynı kişiler,muhtemelen sabah saatlerinde sahne aldıkları festivallerde yada üniversite şenliklerinde,alkışlamayan bön kalabalığa inatla her şarkı sonunda 'Teşekkürler arkadaşlar' deyip önce arkalarını dönüp yürümek sonra geri gelmekten oluşan acıklı bir rutin sergilerler.