bugün

bu aslında bir sınıflandırma değil özürlülük halidir. (bkz: ankat değildir) mankenler biraz meşhur medyatik olunca, tamam şarkıcı da olurum sinemacı da tiyatrocu da. aslında mantalite şundan ibarettir: "aa bak şu manken nası şarkıcı olmuş, bende mankenim ama ben ondan daha iyi şarkıcılık yaparım ondan zekiyim gibi akıl oyunşları yapar evcilik oynar yapımcıyla".. evet sözlük nefretimi kusuyorum belki ama ben manken olmak istiyorum olabiliyormuyum neden? benden manken olmaz, özelliklerim uymuyor. ah mankenler şarkı söylesin aysu bacaoğlu da dansözlük yapsın. klibi de saçma olur bu şarkıcıların **. bu gibi durumlarda mute tuşuna basılır.

(bkz: aradığınız ukteye su an ulaşılamıyor)*
(bkz: kılo almaya baslayan mankenler)
(bkz: selulıt sorunu olan mankener)
vucudu para etmediğini anlayınca sesimi kullanayım diyerek sahneye cıkan insan topluluğu.içlerinde başarılı olanlar var onlara sözüm yokta bizimde bi kulak zevkimiz var bari ona zıcmasınlar.memlekette (bkz: sabah erken uyanan kişinin sarkıcı olması).
tamamen bir özenti sonucu bende sarkıcı olucam diyerek yola cıkılmıs ve ılk olarak yapımcının yatağından gecen şöhret yolu.
politikaya atılan futbolcu,şarkıcı gibi insanlara benzetilebilir.tamamıyla özenmekten kaynaklanmaktadır.zaten manken olup da düzgün şarkıcı olanı daha görmedim.ancak çıkarlar çeksene elini kırıcam belini diye şarkı yapıp rezil olurlar.
(bkz: insan taklidi yapanlar)
meslek edindiği işten başka her şeyi yapan manken çeşididir.

Manken çeşitleri

1. oyunculuk yapan manken
2. şarkıcılık yapan manken
3. o..luk yapan manken
4. salak açıklamalık manken
5. konu mankeni