bugün

kasa öyle tamtakır ki tokiden ev alanlara erken öderlerse borcu,%20 indirim yapıyorlar.güya dolara müdahele edeceklerdi,adım atamadı merkez.nereye dolar satıyon?neyin parasını satıyon?en son da gecekondu yapanlara cüzi bi para karşılığı arsayı satın alma imkanı getirdiler.yıkmaya bile mecalleri yok.
fakir piçlere kapak olsun. çocuğunuz markette bir çikolata isteyince almaktan aciz olun; kolunu çekiştire çekiştire ağlatın...

sonra siyasi parti liderlerine öküz gibi adeta tapının.

iyi olmuş amk. 50 trilyon olsun. bu kafadaki fakirlerde daha beter olsun...
Maşallah diyorum ne diyeyim. De, yahu nasıl bu kadar fazla tüketebilir.
Bunu sorgulayan kaç Allahın kulu var acaba??
Ya ama ssk kılışdar yaa..
Haram olsun!
az meblağdır. rte istediği gibi harcasın helali hoş olsun. evet..
böyle ufak şeylerin hesabını yapmak vatandaşa hiç yakışmıyor gerçekten.
Yine mesnetsiz/kaynaksız iddia. Yine inanan sazanlar. Arkadaş okumayı biliyorsunuz diye, her okuduğunuzda inanmayın.
yüzde ellinin " bu kadar olmaz artık" diğer yüzde ellinin "yetmez birazda şuradan girsin" şeklinde karşıladığı giderdir.

örnekleri verilmiş ancak üstünden bir kez daha geçmekte fayda var. evdeki çoluk çocuğu "baba/bey bana şunu alalım şu ihtiyaç var" dediğinde "bu ay olmaz oğlum/kızım/hanım sonra bakarız" diyip günde birkaç kez "kredi borcunuzu ödeyin" demek için arayan bankaların telefonlarını meşgule verip ev sahibine boynunu büküp "bu ay sıkıntı varda bir 10-15 gün ertelesek kirayı" diyen insanların şu masrafa bakıp "koskoca devlete bu saray yakışır, elbette gideri çok olacak feda olsun" demeleri neresinden bakarsan bak çok saçma.

arkadaş kendi insanından nefret ediyor olabilirsin ( bu durumu normal karşılayanlardan bahsediyorum ) sırf inadın ve komplekslerin yüzünden bu duruma sebep olanlara ısrarla oy veriyor olabilirsin ( kendi beyanları inadına rte şeklinde ) ama bari kendini ve aileni düşün birazcık. senin gereksiz egoların yüzünden bu insanlar ( ailen ) yokluk içerisinde ızdırap çekmeyi hak etmiyorlar.
osmanlı torunu ya bunlar, normaldir!

(bkz: ikinci abdülhamid in saray harcamaları)
aylık 21 trilyon iyiymiş. çomarlar buna ne diyecek acaba.
42 milyon olsa kim sorgulayacak?
çenemizi yormaktan öte gidemedik. adam satmadık (kit) bırakmadı.
hala sarayın 'giderleri' mevzusu.
akabelilere sorsan : yalandır iftiradır, amarihanın oyunları boooo.

faturaya bakarasan ; haşırtt.
Ama olsun köprü yaptılar gidin bakın bakalım o köprüde erdoğan anamı şey yapsa diyen mahlûkat orda mı köprü altı.
açlıktan nefesi kokan ak çomarın itibar meselesi olarak gördüğü israftır.

dünyadaki tüm sarayları toplasan ancak bu kadar gideri vardır.