1. 1.
  "sanyo'rum en iyisi bu" sloganına sahip megaloman marka.
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  hayvan fiyatlı kameraların üreticisi.
  1 ... tankut kabza
 3. 3.
  ilk duyduğumuzda ismi kulağımıza basit bir marka gibi gelsede dijital kamerada bu markanın üstüne lens olmadığı söylenebilir.
  2 ... move!rat
 4. 4.
  50'li yıllarda japonyada kurulmuş ve japonyadaki ilk plastik radyo üretimini yapmış teknoloji firması.

  sony ile betamax formatında ortaklık yaparak sony'den fazla video kayıt cihazı satmış olan firma, yakın zamanlarda bluray - hd dvd cepheleşmesinde sony'nin karşısında yer almış.

  türkiye'de daha çok xacti kameralarıyla öne çıkmakta olan firma, cep telefonlarından pillere, motorlara pek çok konuda çalışmakta ve teknoloji geliştirmekte.
  1 ... bl
 5. 5.
  (bkz: sanko)*
  ... achtung
 6. 6.
  ilk çıkan renkli tvlerden 1984 lerde şimdi yok sanırım.
  1 ... tarihcix
 7. 7.
  Mükemmel kameralara sahip ama bi o kadarda bilinmeyen bir markadır.

  Bilinmemesi bilenlerin işini fiyat bakımından kolaylaştırmaktadır.

  sony gibi bilinirliği olup boru olacağına.
  Bilinmez olur bilgiyi ben bulurum daha iyi dediğim markadır.
  ... smyrnai
 8. 8.
  servis sıkıntısı olan marka.
  ... atelyekumpas
 9. 9.
  analog radyolarını 10 seneden daha fazla sorunsuz kullanabileceğiniz marka/markaydı. tadı başka, adı başka. şu sıralar dev firmaların yanında bir hayli retro kalıyor.
  ... keamauna
 10. 10.
  bu marka öyle bir markadır ki yıllar yılı canım ülkemde hep sony nin çakması olarak bilinmiştir. ama garip olan şu ki sony den hemen hemen 1-2 yıl daha önce kurulmuştur. ayrıca ürünleri kalite olarak sony i çok rahat ezebilecek kalitededir. örneğin dijital kameraları, size öyle kaliteli fotoğraf çekme imkanı sağlar ki, daha önce sanyoyu neden hiç denemedim diye pişman olursunuz. (tecrübe ile sabit) bununla birlikte en kaliteli fotoğraf makinesi markaları arasında ilk 3 te çok rahat yer bulur desek pekte iddaalı bir söz olmaz bu. * . ayrıca televizyon ve projeksiyon makineleri çok kalitelidir. ismine aldanıp kalitesiz, çakma bir marka gibi hayal edilmemelidir, zira aksine çok ama çok kaliteli bir markadır.*
  ... moruk