bugün

su sıcak diye bağırdığında kafasına tası yediği günleri çabuk unutmuş insan modelidir.
her gittiğim yerde çay içmemin sebebi.
şaşkın şaşkın bakanlara da, "ben leğende yıkandım" diyorum...
Fena halde güldüren ve çok isabetli bir tespittir.
leğendeki suyun tadını çok çabuk unutmuş olan kişi davranışıdır. bilmediğiniz şeyleri içmeyin. mocha ne lan? acılı mı?
(bkz: çalma demiyorum bi iki ay geçsin öyle çal bari)

ben öyle yapıyorum , kafam raad.
Mocha içerken matah bir şey yaptığını sanan tiplerin durumudur.
ilk çağdan, modern olma eğilimine doğru gidişin alametlerinden biridir. Leğende yıkanan sen, mocha içiyorsun. Aferin ulan sana.
Her gün yaptığımdır. O ayrı bu ayrı. Leğen gönlümüzün ve çocukluğumuzun sultanı. Ama White mocha'da her ne kadar hayatımıza sonradan girdiyse de sevdirdi kendini.

Anlamıyorum, White mocha içmek için böyle bir şart mı var?
starbucksçı entel takılan kızların içinde bulunduğu durumdur. hepinizin özünü biliyoruz küçük fahişeler.
gözüm yandı deyince kafaya sabun kalıbını yemiş bir adam çay içsin efendim.
Fakirleri duygulandıran durumdur. Evinde her daim jakızi olanların anlayamadığı vaziyet.
--spoiler--

http://antik.eksisozluk.com/show.asp?id=37197402

--spoiler--
götüne naylondan bez bağlarken iyiyidi değil mi pezevenk diyerek zehir edilir mocha.
çocukluğu, annenin leğende banyo yaptırırken arap sabununu kafaya sürmesi olarak hatırlayan birinin zaman zaman garipseyeceği eleştiri/çıkarım.

bu gerçek yüzünden mochaya mesafeli olmuşumdur.

yıllar... yıllar... leğenden çıktığın gibi (eğer hava soğuksa) yanan sobanın başına fırlardık. okul başlayacağı için sonraki gün genelde pazar günlerinin olayıdır.

bu arada leğende yıkanılmaz, çimilir.
ben leğende çokça yıkanmış olduğum için yapamıyorum bu eylemi. mocha mı leğende yıkanmış birisi gibi içiyorum. ağzıma bi yudum alıp kafamı mümkün mertebe yukarı dikerek ciğerimdeki havayı yavaş yavaş ağzımdaki mocha nın içine vererek guluk guluk guluk sesleri çıkartıyorum.
güncel Önemli Başlıklar