samsung'un yeni çift hatlı telefonlarından. android sürümü 4.1.2 dir. aynı zamanda mediamarkt'tan satın aldığım telefondur.
internette pek bilgi olmadığı için alacak olan yahut araştıran arkadaşlar için yazacağım. öncelikle core duos diyorlar lakin kendi içinde epey çeşidi var bu aletin. ekranı, işlemcisi, rami falan değişiyor. detaylarını araştırıp almak lazım. elektronik mağazalarında çalışan arkadaşlar bir an önce sizi ayakta sikme telaşı olduğundan güme gitmeyin, şöyle bir oturun inceleyin. benim yazacağım telefon haliyle Galaxy core Duos I8262 modeli.

avantajları;

- 4.3 inc ekran ideal. gps içinde ideal, herhangi bir şey okurkende ideal. 4 inc küçük oluyor mesajlaşması zor, daha büyüğüde bir tuşa basınca telefon ufak bir harf değişikliğiyle teflon olacak içinde bastırmalı yumurta yapacakmışsın gibi duruyor.

- şarjı çok taşaklı aga. benim ne arkadaşlarım ıphone'lara paralar bayıldı. şirket bedava verdi diye herkes görsün diye devamlı masanın üstüne koyuyor. bakarak osbir çeken bile vardır. her neyse bunların hiçbirinin şarjı bu telefon kadar gitmiyordur. işten dolayı gün içinde 2-3 kere maile bakmak dışında internet kullanımı olmadan normal insan gibi günde yarım saat bir saat telefonla konuşuyorsanız şarjı iki güne kadar gidiyor. hatta haftasonları anacığım dışında arayan olmazsa kendi köşesinde 4 güne kadar şarjının gittiğine şahit oldu bu gözler. haftasonu nasıl 4 gün olur amk?

- gps olayı çok harika dostum. internete gerek duymadan, navigasyon aleti olarak kullanılabiliyor. birde yandex'i çaktın mı tertemiz.

- kamerası akşamları cidden çok iyi fotoğraf çekiyor. video kalitesi de öyle. gece falan çok net. ihihihihi.

dezavantajları;

- telefon bazen takılıyor. yani çok fazla dosya açıksa takılıyor. oyun oynamak için akıllı telefon alan akılsızlardansınız almayın bu telefonu. salonun bir köşesinde tozlanmış şekilde duran masaüstü bilgisayarına gidin ekran kartı, ram alın amk. en azından birazcık kafa çalıştıracak oyunlar oynarsınız. o ne sikim oyunlardır arkadaşım? ekranı sağa yatırınca sağa gidiyor, sola yatırınca sola gidiyor adamın biri altın toplamaya çalışıyor, öteki metroda kaçıyor polisten. amk aynı oyunu 5 yaşındaki çocukta oynayabiliyorsa senin ne işin var o oyunla?

- cebinde metelik olmayan dingiller 24 ay taksitle mortgage'dan ev alır gibi aldığı için bu telefonu itici geliyor bana. çalmadıkça, mecbur kalmadıkça çıkartıp bakamıyorum bile telefona. kendini önemli hisseden arkadaşlar devamlı olarak facebook, twitter, foursquare falan kasıyor ama ne kadar aptal durduklarını 1990'dan yılından ışınlanan herhangi bir insan anlayabilir. genel anlamda gayet akıllı telefon, telefona kaydettiğin kitap, makale, ilginç bir yazı varsa pdf formatından açıp okumak gibisi yok. örneğin; trafikte kalmışsan yada arkadaşını bekliyorsan daha önce telefona kaydettiğim kitabı yahut national'in uygulamasından her an yenilenen makaleleri okuyabiliyorsun. gps olayına değindim zaten. google store'dan indirebileceğin ingilizce quizleriyle dilini eskitmemene de imkan sağlıyor. amacına göre kullanırsan gayet hoş telefon. birde buna kontor almak lazım, iphone 5 alıp kontor yok kanka çaldır sen ben kaydedeyim diyenlerin suratının ortasına yumruk atmak istiyorum. telefonun asıl amacı konuşmaktır amk.