bugün

cenazeler, doğum günleri, hasta ziyaretleri. genelde bazı insanlar tarafından samimiyetsiz bulunan ortamlardır.
üniversitelerdeki neredeyse her ortam samimiyetsizliğe örnektir.
(bkz: tbmm)
iş ortamı.
bir bakıma her yer, bir bakıma hiçbir yer.
concon ortamlarıdır.
pide kuyrukları.
doğum günleri, sonuna kadar buna katılıyorum.
hele o hediye verildiği anlar kadar samimiyetsiz anlar var mı bilmiyorum: 'aaey canıığğm çok beğendiim, çok güzeeğl'...
luks kuafor salonlari, doktor muayenehanesi bekleme odalari, luks restaurantlar.
kız isteme ziyaretleri...

bie dünya çikolatalar, buket buket çikolatalar... oldum olası samimiyetsiz bulurum böyle ortamları...
Üniversiteye yeni başlayan ergen kılıklıların kendilerini attığı partilerdir, samimiyetsizliğin kalesi. Kırk yıllık alkolik iddiasında bulunup da bir birayla kafası dönen genç kızlarımız ve bu kızlarımızı sadece yardım etme amacı taşıyormuş gibi ayıltmaya çalışan abazan erkekler. Konuştuğun her lafı, ettiğin her kelimeyi 'Sevişmek istiyorum' olarak algılayanlar, dünyanın en kötü esprisini de yapsan 'ortam' uğruna buna kahkahalarla gülen gruplar, köşede bucakta yiyişen daha ayını doldurmamış çiftler... Derhal kendinizi türk kahvesi yapan en yakın mekana atmanız önemle rica olunur.
Starbucks, McDonalds.
bankalar.
düğünler.
(bkz: lucca sorti)
esnaf dükkanları.
malı almadan önce 'ohhh, nasılsınız, size ne ikram edeyim?'
malı aldıktan sonra 'hadi siktir git.'
mağazalar ve onların satış danışmanları.
takım elbiseli adamların bulunduğu her ortam.
galatasaraylı ve fenerli taraftarların derbiyi yanyana izlemeye gayret ettikleri ortamdır.
kesin, net.
facebook,diziler.
aşırı zengin insanlar.bundan daha büyük samimiyetsiz ortam yoktur herhalde.
Beyaz Showda konuklardan biri, "helyum istemem, korkarım" deyince o ortam samimiyetsizleşiyor kardeş. *
arkadaşının anne babasıyla yemek yerkenki ortam. o piç kişilik orada uslu, terbiyeli bi sabiye dönüşüyor ister istemez.
üçten fazla kızın bir arada olduğu her ortam.
Parasıyla hava atmaya çalışan erkek grubunun içinde bulunmak. En samimiyetsiz ortamdır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar