bugün

karadeniz teknik üniversitesi mekanik anabilim dalı başkanı.. Eski rektör adayı..* projektör olmadan ders işleyemeyen, ktü'nün en karizmatik, en otoriter, en ilkeli öğretim görevlisi.. * dersten en fazla öğrenci atma rekorunu 27 kişiyle elinde tutan yüce insan.. Öğrenciyi iplememe sanatının en büyük icracılarından..
karadeniz teknik üniversitesinin makina bölümünde öğrencilere kan kusturan mekanik hocası.
karadeniz teknik üniversitesi makine mühendisliği hocalarından bir profesör. makine anfilerinin birinde ders işlerken. anfiin ön kısmındaki bir öğrenci hapşırır. öğrenciye ters ters bakar. bir kaç kez daha hapşırır öğrenci ve her seferinde bakar sami efendi. sonunda öğrenciden yerinden kalkmasını ve en arka sıralara geçmesini ister. kahraman öğrenci kalkmayacağını söyler, kalk der kalkmaz, kalk der kalkmaz, sonunda öğrencinin etrafındaki 20 kadar öğrenciyi sınıfın çeşitli taraflarına postalar ve kahraman öğrenci tek başına başı bi dik şekilde oturmaya devam eder. sami efendi döner ve "kimseyi hasta etme hakkınız yok, lütfen bi daha ki sefere maske takıp da gelin der". ve kendini* bi bok sanan zat-ı muhaterem derse devam eder.

artık öğrenciler nasıl bir günah işlemişse allah bu adamı başlarına zebani olarak getirmiştir makinecilerin. her şeye rağmen idealist bi kişi olarak kendi akrabalarından birine bile ders konusunda torpil yapmamış, her akşam eşiyle birlikte kampüste yürüyüş yapan, sağlığına önem veren kişilik bozuntusu.

düşüncelerinde biri, "öğrenciler alttan aldıkları ders için okula ayrı bi ücret ödesin" olmuştur.

sonuç olarak; her daim ölmesini istediğim, çektiği her nefesin günah ve ziyan olduğunu düşündüğüm "sevgili, biricik, bahtiyar" profesörümüz. ve alkışlarla, sami karadeniz!..
Sınıfta horlayan çocuğa çık dışarı terbiyesiz diyen, fakat çocuk uyuduğu için duymadığını anlayan ve arkadaşlarına atın şunu sınıftan diyen insan.
Ahmet'e köylü köylü konuşma deyip sınıf içinde rezil eden hoca.
öncelikle namını okulu kazanır kazanmaz duyduğum bir hocadır kendileri bunu söyleyerek başlamak isterim. ktu makine mühendisliğindeki en prensipli en babacan en saygıdeğer hocaydı sami hocamız, ancak şu an avrasya üniversitesinde rektör vekili olarak görev yapmaktadır. bizleri bırakmıştır, çok üzmüştür. kendisinden 4 ders aldım 3ünü geçtim birinden kaldım ve kaldığım dersten dolayı asla sami hocamızı suçlamadım. çünkü sami hocamız bir öğrenciyi geçirmediyse o öğrenci geçmeyi hak etmemiştir.
islami karadeniz de derler hocamıza. ben demem ancak duymuşluğum vardır.
avrasya üniversitesinin rektörüdür kendileri.