bugün

Stvnin korkunç bir şekilde kafayı yemesidir.
Samimiyetsiz hareketlerle hunharca güldürmüştür.
Adamlar ciddi ciddi papağana bağladılar.
Ulan dershaneye gitmeyen öğrenci esarara, kumara mı başlıyor yahu, bokunu cıkarmayın niyet belli " cemaat bize bahamiiyiii durumuna düşmekten korkuyoruz" deyin açık açık.
cemaatin para yolları kesilicek o korku sardı.
cemaatin para yolları kesilecek diye değil gençlerin beynini zehirleyebilecekleri kanalların azalmasından mütevellittir.
türkiye dershane piyasasının %25'ini elinde bulunduran cemaatin kanalı stv'nin bu konuyla ilgili kafayı yemesi gayet normaldir. adamların gelir kaynağı kesilecek, geliri geçtim istedikleri gibi adam yetiştirme şansı ellerinden alınacak. bu yüzden isyan büyük. evet.
sıkmıştır artık. kedinin kuyruğuna basmak lazımmış demek ki. sırf bunlar için kapansın istiyorum.
camaatin para yolları kesilecek diye olmadığını düşünüyorum. biliyoruz ki bu servet sadece dershaneden kazanılan gelirlerle oluşmadı. tabi ekonomik acıdan zarar verecektir lakin asıl sebep bu değildir.

(bkz: Altın Nesil)

(bkz: Altın çağ)
Şimdide okullarda durumun kotuye gittigini, adeta uyusturucu ve siddet yuvasi odugunu soyluyorlar.
Hatta 11 kisiden sadece 1i siddet gormuyormus, hani biz egitimde ciğ açiyorduk 10 yildir. Nasil olduda simdi okullar yoldan cikti, dershaneler olmazsa gencler kotu yollara dusecek oldu anlasilamiyor, gulduruyor. Hemde hunharca.
akp saksocuları eleman yetiştirdikleri dersanelerin kapatılmaması için saksoyu bıraktılar.
(bkz: cin olmadan adam çarpmak)
dershane hakkında ne kadar güzel şeyler söyleyen biri varsa onun görüşlerine yer veriyorlar. az öncede cübbeli ahmet hocanın açıklamalarını dinledik. kafayı sıyırmış bunlar. kendilerini rezil ediyorlar sadece.

not : mütedeyyin bir insanım.
II. Abdülhamid döneminde cami'den çok okul yaptırılmıştır. ince düşünüldüğünde sağ ve sol ideolojiye sahip unsurlar yazılan ilk cümleyi kendi taraflarına yonta bilirler. fakat ben ortaya söyledim.

neden II. Abdülhamid derseniz; onun dönemimde Pantürkizm'in yerini Panislamizm almıştı. II. Abdülhamid bunu tüm islam aleminin desteğini alabilmek için yapmıştı. zor durumda olan Osmanlıyı, bir zamanların cihan imparatorluğunu belki ayakta tutabilirim ümidiyle. nitekim başarılı olduğu da söylenebilir Türkmen evladının. II. Abdülhamid Panislamizm politikasını güderken Pantürkizm anlayışından vazgeçmedi yalnız. türkçeyi korudu. kültür milliyetçiliğinden vazgeçmedi.

gelelim güleciğime;( bu arada gülenciğime kelimesinde yazım hatası gösteriyor. kırmızı çizgi ibaresi var. düzeltmek için mausede sağa tıkladığımızda '' gülenciğime'' kelimesine en yakın kelime olarak '' laleciğimle'' önermesi karşımıza çıkıyor. neyse bu gereksiz bilgiden sonra asıl anlatmak istediğimize geri dönelim)

gelelim güleciğime; biraz milliyetçilik damarı var gibi seziyorum. ama geçmişte iran dini yönetimini türkiye'ye getirme amacına hizmet ettiği için devlet memurluğundan atıldığını hatırlayınca, yok diyorum milliyetçi değil.
bariz dindar bir kişilik diyorum. gerek hisli konuşmaları, gerek afrika ve orta asya da yaptığı faaliyetleri örnek veriyorum kendime. sonra'da dini kullanarak bir para kazandığı, dini samimiyeti kullanarak bir güvenlik kurumunun % 50'sini yönettiği aklıma gelince ulan diyorum hangi dindar bir bey efendi yapar bunu.

çok değil 3-5 hafta önce akp hükumetini destekleyen gülen hoca şimdilerde akp'ye nefret kusuyor. akp'yi eğitime darbe yapmakla suçluyor. kesenin ağzımı kapanıyor diyorum kendime. kötü oluyorum acaba bir de cemaat terörüyle mi uğraşacağız diyorum. (yok bunu kimseye söyleyemiyorum)
http://www.youtube.com/watch?v=ai8TdfkLDkk
kuyruğuna basılan kediyi hatırlatır. hemen tırnaklarını çıkarmıştır.
herkes nesline yatırım yapar. (bkz: herkes öldürür sevdiğini)
belgesellerdeki aslanların bile ''dersaneler kapatılmasın'' diye kükremesi halidir...
her haberi dershanelere bağlıyorlar. geçen senekifinal dönemi dönem ödevi slaytında verdğim bir örnek vardı..

ntv kanalı şuan hatırlamadığım bir bölgeye dair haftada en az 2-3 güzel haber paylaşıyor en az 4-5 güzelliklerini analtan haber paylaşıyor ve araya da 'burada baraj yapılacak' diye uyarılarda bulunuyordu. meğerse ntv nin bir yönetim kurulu üyesinin orada bir işletmesi varmış, baraj yapılırsa adam zarara girecek diye böyle yapıyorlar.

yıllarca kolestrol yapıyor diye yumurta yedirmediler bu ülkede. sonradan bunun yalan olduğu ortaya , hatta yumurtanın fazlasıyla yararlı olduğu ortaya çıktı. sırf bi bakanımızın yoğun nar stoğunun eritilmesi için tv ye çıkartılan ve 2 hafta boyunca 'nar'ın yararlarını analtan sözde doktorlarımız da vardı.

kısacası dershane konusu stv nin can damarı ki, herşeyi buraya bağlıyorlar. artık yarın 'dershane diye kükreyen aslan' haberi de yaparlar.

edit: ekleme.
görsel
tabi yer amk. yoksa kpss, ygs, lys sorularını kime peşkeş çekerler, bu sorularla bok gibi öğrenci çekip paranın amına nasıl koyarlar.
Bi dönem de Ergenekon ve balyoza kafayı takmışlardı.

Ancak o dönem çıkarları için tskya karşı akpnin yanındalardı. Şimdi ise AKP kendi kuyruklarına basınca tavır alıyorlar.

Her zamanki gibi yine cemaatin kendine pay çıkarmasından başka bir şey değildir. Rantları kesilince tabi bastılar yaygarayı...
on senedir hukumete ters düştüğü tek nokta bu dershaneler.
normaldir. en önemli gelir kaynakları dershanelerdir.